Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlás. Mire...

Használtautó vásárlás. Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

A közeljövőben (1-2 éven belül) szeretnék majd venni egy használt autót. Mire kell majd figyelnem?

Esetleg személyes tapasztalatok/ jó tanácsok?

Melyik a legmegbízhatóbb márka?



2016. júl. 20. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Minimum az kéne, hogy mennyit szánsz rá és mire/mennyit használnád.
2016. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát körülbelül 500.000 Ft-ra gondoltam, de plusz-mínusz 100.000 forint is belekalkulálható. Használni pedig napi szinten szeretném. (Olyan 60-80 km-t)

Kisebb városból egy nagyobba való bejáráshoz kéne.

2016. júl. 20. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Röviden : arra figyelj, hogy ne ba..nak át :-)

Hosszabban : én nemrég vettem az említett árért egy autót. Kifejezetten jó állapotú volt, de így is költöttem rá, amivel számoltam is. vagyis azt kell első körben látnod, az autóra van 500.000 ezer, vagy mindenre ? Átírás, biztosítás, szerviz...mert ugye ha egvetted, min. olajat, vezérlés alkatrészeket illik cserélni. Ilyen összegből lehet klímás autókat venni, ezt javaslom. Suzuki Swift, Nissan Micra, de egy Brava, Punto is lehet jó. Többet kéne tudni ahhoz, hogy konkrétan ajánlani tudjak. Egy biztos: ne válassz erőn felül, ennyi pénzért olcsó kiskocsikat lehet venni, nincs jó kis Audi, meg bömös okosba 5kilóé' ! Ha érted...

2016. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A plusz kiadás még körülbelül mennyi? 100.000-ből megvan, vagy azon felül kell számoljak?
2016. júl. 20. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

mire gondolsz ? Átírás, vagy szerviz ? Az átírást itt tudod kiszámolni : [link]

az eredetvizsga itt számolható :

[link]

(ez ugyan megállapodás kérdése, de a vevő szokta fizetni, mivel az ő nevére kell szóljon)

A szerviz költségekre azt mondja a "nagykönyv", hogy a vételár 25%-a jó, ha megvan erre a célra. Nagyon típus és szervizfüggő az ár, az is lehet, hogy elegendő egy olajcsere, ami 20 ezer forintos tételtől mehet akár 60 ezerig is.

A közeljövőről nem ugyanaz a fogalmunk, nálam az egy-két hónap, nem év. Ha ilyen sokára tervezed, addigra nagyon sok változás is lehetséges. Szerintem ha konkrét elképzelésed van, nomeg rászánt összeged, akkor írj ide megint, biztosan hasznos tippeket kapsz majd.

2016. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Napi 60-80km-hez már érdemes lenne dízelt megkockáztatni, viszont az nem 500ezres kategória. Persze, annyiért is kapsz, csak az olyan is.
2016. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 21. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!