Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra szélvédő csere? Sos!

Opel astra szélvédő csere? Sos!

Figyelt kérdés
Nos van egy Opelünk. Aminek az első szélvédője be repedt. Sikerült hozzá szerezni szélvédőt ám csak az a nagy gond hogy a régit nem tudjuk hogy hogy kell ki szedni.. Illetve ki lehetne taposni belőle. De ami a szélén van gumi csík az még kellene mert oyat másikat nem tudtunk szerezni az lenne a lényeg hogy az épségben maradjon.

2016. júl. 31. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Szar ügy . Mert ezt csak szakember ,szakműhely tudja beleragasztani. Ne fogj hozzá.
2016. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Édesapám szeretné csak annyi a baj hogy nem tudja hogyan kéne ki szedni amúgy ő már régebbi autóknál csinált ilyet de azért ez is elég régi opel de mégis más.
2016. júl. 31. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Vigyétek szerelőhöz. Olyan gumit lehet interneten rendelni de akkor sem lesz olyan amilyen és műszakin kiszúrják ha saját kezűleg lett barkácsolva és ugrott a műszaki. Ha normál szélvédő van hozzá nincs semmi baj, el kell vinni szerelőhöz aki szakképzett és hivatalos úton betudja szerelni megfelelően úgyhogy műszakin se legyen gond és nem lesz balesetveszélyes. Az hogy apud a régi autóknál megbírt csinálni az csak egy dolog, az új autónál főleg a 85-90 es évek után gyártott autóknál macerásabb mert direkt úgy van kialakítva hogy ne az átlag ember sufnizza hanem szakképzett ember csinálja hogy ő is megtudjon élni címszóval.


Elhiszem hogy apukád szeretne rajta barkácsolni de ez nem így működik. Én is szeretek autót szerelni nekem is Opelem van régi F Astra kombi sok mindent magam csináltam meg, de voltak olyan gondok amik miatt csak szerelő jöhetett szóba.

2016. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha ügyesek vagytok meg tudjátok csinálni. Én sem vagyok szélvédős mégis cseréltem párat.

Kitaposod, középen nyomva, megnézed milyen a gumi, bár én mindenképp cserélném. Kell hozzá szélvédőragasztó meg egy izmos sziloplasztkinyomó (sokkal nehezebb kinyomni mint egy sziloplasztot), kis józan paraszti ész, nagy előny ha valaki már csinált ilyet akár csak egyet is.

De egyébként tényleg jó alternatíva, hogy a szélvédős cserélje ki, nem biztos hogy elsőre jól sikerül.

2016. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ragasztott szélvédőt nem fogsz csak úgy kitaposni, ki kell vágni. A keretet megtisztítani, odavaló alapozóval lealapozni, az új szélvédőt beragasztani. Aki már csinált ilyet, annak rutinmunka, tapasztalat nélkül viszont ne fogj hozzá, el lehet szúrni. A ragasztó meg akár többe kerülhet, mint egy bontott szélvédő.
2016. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy ragasztott a szélvédő. Macerás kiszedni, és beragasztani az újat. Meg lehet csinálni házilag, de nem árt ha van gyakorlata apádnak. Persze régen a Zsiguliból kirúgtuk a szélvégőt és két perc alatt behúztuk az újat, de ez más.

Amúgy mindent meg lehet venni, 5-10 ezer a kivágó készlet, kb. ennyi a ragasztó is, gumit is lehet venni.


"az új autónál főleg a 85-90 es évek után gyártott autóknál macerásabb mert direkt úgy van kialakítva hogy ne az átlag ember sufnizza hanem szakképzett ember csinálja hogy ő is megtudjon élni címszóval."


Ez így, ebben a formában hülyeség! Azért vannak a ragasztott szélvédők, mert azok is teherviselő elemek lettek, merevítik a kasznit.

2016. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A mai autók(ami 20 évnél fiatalabb) szélvéádője ragasztva van, nem a gumi tartja a helyén hanem a ragasztó, így ki kell vágni lepucolni a peremet aztán a felmelegített ragasztót körbenyomni és pontosan odaillesztei a helyére a szélvédőt.

Ha bármelyik fázist is elbaccátok akkor adtatok a szarnak egy pofont.

Pl ha nem jól ragasztjátok be az üveget akkor be fog ázni.


Jobban jártok ha egy profi szélvédősre bizzátok a munkát, megéri azt a 10 ezer forintot hogy tutira jó legyen.

2016. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már ki van szedve... :DD A szélvédőnek mindegy volt az kicsit jobban meg repedt.. De a gumi éppen maradt holnap szerintem már bent is lesz az "új" szélvédő köszi a válaszokat... :D
2016. júl. 31. 21:23
 9/10 anonim válasza:
Végül is ragasztott vagy gumis volt? Mivel nekem f astra, mozog a gumikeretben.....
2019. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azthiszem gumis volt. Nekünk azóta is jól működik. annyi hogy színtelen szilóval körbe lett vékonyan nyomva.
2019. dec. 26. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!