Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális hogy ilyen sokáig...

Ez normális hogy ilyen sokáig ülnek a kocsimon?

Figyelt kérdés
kb 8 hete le adtam a kocsimat a szerelőhöz mert sajnos főtengely csapágyas lett(renault grand scenic 1.5 dci) az elején kértek 200ezer forintot hogy tudjanak motort venni aztán mire meg hozták a motort ki derült hogy nem is bele való mert 6 lóval erősebb és nem lehet bele tenni. aztán most elvileg fel ujitották a saját motorját ami persze jóval drágább a héten mondták hogy 420ezer a vége... na dee azt mondták hogy a héten kész van erre mikor arra járok még mindig letakarva látom ez normális? nem értem iért huzzák halaszják..... már kicsit kezdek ideges lenni hogy mit csinálnak a kocsimmal

2016. aug. 3. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha valaha még belefogsz tudni ülni a kocsiba, máskor körültekintőbben érdeklődj szervizek után. Sajnos én is hallok női tulajról aki sík buta volt a kocsihoz és csak tankolta meg vezette, mindaddig míg úgy kellett platón vinni szervizbe és jó drágán kapta vissza...


Nem tudom mennyit érdemes még rá várni

2016. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az a baj hogy senki nem akarta el vállani 3 szervízt is meg kérdeztem csak a 4-ik mondta hogy el vállalja. örültem hogy végre valaki el vállalta. az az igazság lehet én is meg tudnám csinálni 1-2 haverral de se időm se energiám hozzá
2016. aug. 3. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:

...."az az igazság lehet én is meg tudnám csinálni 1-2 haverral de se időm se energiám hozzá"....


na, akkor valószínű, hogy olcsóbbnak ítélted, ha kiadod szerviznek. ők nem így gondolták.


a másik, hogy a munka elvállalásakor írtatok egy megbízási szerződést, ugye? abban minden leírtatok, még az árban is megállapodtatok...sőt az apróbetűs részben az is benne van ha elbasznak valamit, akkor előtte kérdeznek..ha nem bólintasz rá, akkor kiadják a járgányt pontosan úgy, ahogy bevették..mertugye történt egy állapotfelfétel is?


vagy okosba ment volna?


csak szólok, hogy ők vannak birtokában a vasadnak, tehát csak perrel hozhatod el az autódat...vagy kicsapd mellényzsebből a lét...


ezt itt nálunk a Lujza utcában úgy hívják, hogy tanulópénz.

2016. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ennyi idő elég sok. Nem tudom milyen szerelőhöz jársz de oda többet ne menjél az biztos. Én 1 éven át 3 szerviz céget küldtem el "oda" mert vagy ezt nem csinálták meg vagy azt, vagy kihagytak valamit vagy hozzá se nyúltak. Most nem mennék bele bővebben, de én is jártam úgy hogy vettem az autómat, és hát volt mit rajta csinálni mert alapból olcsón vettem és tudtam is hogy sok meló lesz vele. Persze voltak olyan dolgok amiket magam is megbírtam csinálni, leginkább a karosszériát, a belsőteret és a kisebb elektromos hibákat hoztam helyre. Szűrőket. vezérlést is én újítottam fel, a motorolaj cserét is én csináltam, még a motort is átmostam megfelelő anyaggal persze. Új kipufogó csövet szereztem rá, alvázzal nem volt különösebb bajom mert csak egy rozsdás rész volt de azt megoldottam ügyesen és egészt telibe lekentem védelemmel. Persze a motorral gond nem volt de a hűtése nem volt az igazi mindig túl melegedett a víz meg minden. 3 szerelőnél járt, mindegyik csak pici izéket cserélt benne és ugyanúgy szar volt. Akkor a harmadik szerelőm ólt rajta 2 hetet és közölte hogy hiába javította ki az előző két pancser szerelő hülyeségét meg tett bele új csövet, meg átmosta meg új pumpát mert szerinte szennyezett volt. Akkor persze mondta hogy picit javult de ez ilyen autó fogadjam el. Jó nem kért érte sok pénzt mert az árajánlatba amit ő adott több szerepelt mint amennyit elkért, de amikor hazamentem és átnéztem láttam hogy kb semmi se csinált. Akkor berágtam elvittem a másik városba ahol volt márka szerviz a kollégám javasolta hogy vigyem oda mert nem dolgoznak drágán és alapos munkát végeznek. 15 percen át vizsgálták az autómat mondták várjam meg, ne menjek sehova, megvártam és közölték hogy pontosan mit kell cserélni, és hogy mit csesztek el, meg hogy valami összetákolt vackot láttak benne és hogy az egészet ki kell kapni amit bírnak átmosnak felújítanak de ventilátorból és a radiátorból mindenképp újat kell venniük mert annyira gáz volt, és ha már ott volt az autóm kértem teljes átnézést hogy akkor nézzék meg még hogy mi a baja, mondták hogy 1-2 csapágy csere meg motorba szimering cserét javasolnak ami húzós de ha elhanyagolom akkor már lesznek gondok, illetve a generátor szíj cserét javasolták még hogy azt mindenképp meg kéne csinálni, meg persze írtak egy listát hogy mi az ami sürgős, mi az ami ráér de figyelni kell, és mi az amit még gondoljak át. Akkor több féle alkatrészre adtak ajánlatot a bontottak, a gyáriak és az utángyártottak közül. Akkor mondtam hogy max mennyim lenne rá az alapján összehoztunk egy olyan szerviz árat amibe a fontosak belefértek mindennel együtt, de mondták hogy 1-2 alkatrész csak 3 nap múlva lesz meg így abban maradtunk hogy 3 nap múlva beviszem és csütörtöktől hétfőig bent is lesz mert annyi meló van vele. Persze hétfő telefonáltak akkor hogy még csúsznak 2 napot mert a legfontosabb dolgot nem kapták meg ami nélkül az autót kb beindítani se lehet, így vártam tovább mondták hogy akkor kb csütörök reggel mehetek érte, de majd telefonálna, eljött a kedd már hívtak hogy megjött az alkatrész és kész az autó. Akkor bementem, kiderült hogy 10 ezerrel volt olcsóbb a vártnál, mondta is ott a srác hogy az körülbelüli árként szerepel az ajánlatba, ha 5 ezernél több akkor telefonáltak volna hogy mi legyen ha kevesebb azért meg nem szólnak külön. Én örültem, az autóm is végre azóta is jó. Műszaki felkészítésre is hozzájuk vittem, ahol 2 napos meló lett volna de egy délután alatt megcsinálták és amikor mentem érte mondták hogy pont van szabad hely így gyorsan megcsinálják a műszakit mert akkor egy időpontos lemondta, így azt is megcsinálták, az is rendbe volt és azóta nem is látott az autóm szerelőt.
2016. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!