Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha bekanyarodok egy utcába...

Ha bekanyarodok egy utcába ahol semmilyen tábla nincs ott jobb kéz szabály van ugye?

Figyelt kérdés

tehát főútról lekanyarodok egy mellék utcában, se a kanyaodáskor se utána nincsen semmi tábla. De a többi utca ami be "torkollik" abba az utcába amin megye ott meg nincs se stop tábla se macisajt tehát megkell adnom a jobb kezet.Így csináltam vezetésnél tehát lassítottam és benéztem előtte és az oktatom nem szólt, hogy nem kéne megadnom. Ilyenkor mehetek 50-el csak adjam meg igaz?

Remélem érthető:)



2016. aug. 3. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem...

Jobbkéz szabály, kevés kivételtől eltekintve (mert vannak olyan esetek is) egyenrangú útkereszteződésekben alkalmazandó az elsőbbség megállapításához.

Az egyenrangú útkereszteződések környezete viszont kérdésessé teszi, hogy ott valóban lehet-e 50-el haladni.

Egyik kérdés az, hogy te meg tudod-e adni az elsőbbséget úgy, hogy biztonságosan megállsz (nem satufékkel) a kereszteződés előtt, mozgásod nem téveszti meg a többi közlekedőt. A másik kérdés az, hogy a másik szabálytalansága esetén van-e időd reagálásra, vakon nem szabad kereszteződésbe behajtani.


Mindig, mindenhol érvényes aranyszabály: a féktávolság nem lehet hosszabb, mint a belátható út hossza.


Egyenrangú útkereszteződéseket kellő körültekintéssel, fék-készenlétben szabad megközelíteni, ha ezt elmulasztod a forgalmi vizsgán, azonnal megbukhatsz - az, hogy ez hány km/h-s sebességet jelent, az adott körülmények függvényében neked kell megválasztani.

2016. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ha abszolút semmi tábla nincs az útkereszteződésben, ott a jobbkézszabály érvényesül.

Haladhatsz 50-nel, ezt semmi nem tiltja, de viszont a jobbról érkező járműnek köteles vagy elsőbbséget adni. Ez azt is jelenti, hogy a kereszteződéseket úgy kell megközelíteni, hogyha jön jármű jobbról, akkor meg kell tudnod állnod. Tehát nem 50-nel haladsz rajtuk keresztül, hanem szépen lelassítasz, és benézel az útkereszteződésbe, hogy meggyőződj arról, nem jön-e senki onnan. Hogy mennyire kell lelassítanod, az attól függ, mennyire belátható az adott útkereszteződés. Van, amikor elég ha lassan gurulsz 2-es alapjáraton, van, amikor 1-esig vissza kell váltanod (nyilván itt a hangsúly az alacsony haladási sebességen van, amihez a váltással a sebességi fokozatot igazítod), ha csak úgy tudsz teljesen benézni az útkereszteződésbe. És ezt minden egyes kereszteződésnél meg kell tenned, de ez erről szól.

2016. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!