Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Metró áramellátása (Közlekedés...

Metró áramellátása (Közlekedés)? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mostanában szó volt a 4-es Metróról, de azt vettem észre hogy nincs középső harmadik sínszál,én még úgy tanultam hogy kellene lennie egy középső sínszálnak amiben a fázisáram van és valahogyan felveszi onnan,azt már nem tanultam hogy hogyan csak azt hogy a rendszer a szélső sínszálakkal záródik afféle 0 vezeték ha váltakozó áram.

(elnézést ha egyenáramú ,de úgy emlékszem váltakozó) Tehát akkor most ez hogyan működik? Amikor a Metro a felszínen szabad ég alatt megy van róla fénykép a Wikin akkor semmi nincs a sínszálakon kívül de az nem baleset veszélyes ha abban van az áram?



2016. aug. 3. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
3 sínszál van. A kettő amin gurul, és egy kicsit kijjebb, abban meg a delej. (A másik vezető a két másik szál)
2016. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyenáramú(750V)

[link]

2016. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez oké de azon a fényképen nincsen 3. sínszál de mégis megy legalábbis a képen nem látszik.

PL itt:

[link]

[link]

2016. aug. 3. 19:39
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es:


Tehát nem muszáj az hogy a sínszál középen legyen? Én eddig azt hittem hogy középen kell lennie és onnan veszi, de látom hogy már szélén is elehet.

2016. aug. 3. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:

A METRO-nál mindig is a szélén van-volt.

[link]

2016. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A magyar metrók egyikében sem volt soha középen. A kisföldalattiban felső vezeték van, a másik háromban meg a vágányok mellett.

Nem nevezem meg, mert hülye vagyok hozzá, de középen csak olyan berendezést láthattál, amelyik "vezeti" a vonatot. Ez így nagyon-nagyon gagyi megfogalmazás, de nem is ezt kérdezted.

A harmadik sínszál úgy van elhelyezve, hogy lehetőleg minimális legyen a megérintésének a kockázata.

Állomásokon pl. a peron felőli oldalon, burkolattal eltakarva.

2016. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy leírtátok! Nem tudom miért gondoltam azt hogy középen van. Köszönöm az egyenáramú javítást is, Köszi!
2016. aug. 4. 10:18
 8/8 anonim válasza:

Ha arra gondoltál ami a 3-as metró vonalán van középen az a sín az a metró szerelvények közötti kommunikáció miatt van mivel amikor építették nem voltak olyan fejlet vezetéknélküli technológiák mint a felújított kettes és az új négyes vonalon mert azon a két vonalon a szerelvények vezetéknélkül kommunikálnak egymással.

A földalattin nem tudom hogy hogy van megoldva de szerintem az azért nem így mert 1,Nem fért volna el 2,Nagyon régi 3,Nem metró hanem inkább egy földalá vitt villamos.

2016. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!