Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nagymotorral közlekedők...

A nagymotorral közlekedők miért érzik úgy, hogy az egész út az Övüké?

Figyelt kérdés
tegnap majdnem elgázoltam egy motorost autópályán, aki a semmiből jött hátulról sacc/kb olyan 200-220-al. nem érzitek át azok a kedves motorosok, akik ennyire húzzák neki, hogy mennyire idióták vagytok?? hogy egy ilyen figyelmetlenség az életetekbe kerülhet? ha elütöttem volna a jóembert akkor szerintem még én lettem volna a hibás, hogy nem néztem a bal tükröt mielőtt belső sávba húzódtam volna. pedig néztem de ilyen sebességnél k.....a kijöhet úgy a pillanat, hogy nem veszi észre sofőr, én az utolsó utáni pillanatban mentem vissza. kint volt a bal index is.. VICC

2016. aug. 5. 05:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes válaszokat fogsz kapni.Külön az autósoktól, külön a motorosoktól.


Én motorozok is, és autózom is, ezért inkább nem írok semmit.

2016. aug. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

En autozom, de elképzelhetetlennek tartom, hogy ne nézzek a tükörbe kisorolas előtt és ne vegyem észre a motorost. Kb 60 km/h sebessegkulonbseg annyi, mint a belső sáv vs kamion, azt sem veszed észre?

A bal index sem azt jelenti, hogy tiéd az út...

2016. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Belenéztél a tükörbe. Persze valamikor, aztán mentél volna emlékezetből, mint múltkor az a mamika, aki egy vasúti átjáróban(!) belém tolatott és azt mondta: "Az előbb még nem volt mögöttem senki!"


Nem a motorossal van a baj, ha siet hadd menjen! Lehetett volna más is, nem csak motoros.

2016. aug. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy kirakod az indexet balra, még nem jogosít fel arra, hogy másokat zavarj, akadályozz, veszélyeztess!

Pont az ilyen száguldozókat könnyű észrevenni a tükörben, illetve felmérni a sebességüket.


Vagy te is olyan önkéntes rendőr vagy, aki jól megrendszabályoz mindenkit az utakon?

2016. aug. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

A te problémádra leírta az előző három válaszoló, ettől még elítélendő 200-zal pályázni, mert extrém mértékben túllépi a sebességet, ráadásul egy motort eleve nehezebb észlelni.

Az általánosítás pedig sajnos helytálló, a motorosok nagyon el vannak szállva.


(Nyilván majd jönnek a minuszok az itteni pár motorostól, hogy ők aztán nem, de sajnos nem ez az általános az utakon)

2016. aug. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Autozok. Nyilván sav valtasnal tükört megnezem. Es indexel megyek. De ha latom hogy abban a savban van valaki mogottem, akkor egyet tippelhetsz hogy mit akarhat. Igen elozni.
2016. aug. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nehéz erre mit válaszolni. Nyilván érdemben nem is érkeznek majd a továbbiakban sem konkrét válaszok a kérdésedre. Amit javasolni tudok, mint motoros és autós is egyben. az az hogy igyekezz mindig kiszámíthatóan vezetni, időben jelezz irányjelzővel ha kanyarodsz vagy sávot váltasz. Ne csalinkázz oldalra, ne fékezz hirtelen, és akkor nem lesz baj. Mert ugyan nem értem hogy miért jó autók között 200-zal menni, de tény hogy űzik ezt a sportot jónéhányan. Autópályán meg amúgy is illik 50%-ban a tükröket nézni, nem mereven csak magad elé amíg nem váltanál sávot. Mentettem én is már nem egy helyzetet amiben ugyan vétlen lettem volna, tehát a másik volt a barom, de bizony ha nem reagálom le akkor minimum megsérül az autó (autópályán nem motorozom, halál unalmas). Szóval elég komoly figyelemmegosztásra van szükség autópályán (is), még akkor is ha látszólag semmi veszély nem merülhet fel.
2016. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2016. aug. 5. 12:14
 9/15 A kérdező kommentje:
minden évben meghal 20-30 motoros Magyarországon... igen jól sejtettem hogy én lettem volna a hibás.. kösz a válaszokat.. egyébként rutinos sofőr vagyok, sokat pályázom, de ez nem sokon múlt tényleg, elképesztően a semmiből jött a baromja
2016. aug. 5. 12:16
 10/15 A kérdező kommentje:
mögöttem egy kisbusz jött amögül lőtt ki a kedves versenyző..
2016. aug. 5. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!