Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek 4 év alatt egy...

Szerintetek 4 év alatt egy kocsiba belelehet tenni 50ezer kmnél többet?

Figyelt kérdés
most lehet hülye a kérdésem, de vettem egy kocsit és az utolsó 4 évéről nem tudok semmit azt tudom hogy 2012 ben 100ezer km volt benne ami biztos mert vezetett a szervizkönyv megvannak az éves szervízek számlái stb. de az utolsó 4 évről nem tudok sajnos semmit. 2002 es kocsi és érdekelne hogy valós e a kilométeróra állás vagy tekert most 150ezret mutat. ( kintről hozott autó)
2016. aug. 6. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Simán. Én 2 év alatt 60 ezret mentem.
2016. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg előre nem tekerik amúgy sem. Ki az a hülye, aki 120 ezrről 150 ezerre- tekeri? :D
2016. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fél év alatt is.


De az előre tekerés tényleg nem tűnik logikusnak.

2016. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
akkor meglehet hogy a 4 év alatt beleraktak 200ezer km t és vissza tekerték 150re? gondolom ha 2 év alatt 60 at te beleraktál akkor elég sokat mész
2016. aug. 6. 19:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz megállapítani, szüleim például nem sokat használják a kocsit ezért 9 év alatt 53 ezer km van benne. Szóval 50-50.
2016. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézd, én közepesen sokat használom az autót, ez évi 15-20 ezer km részemről. De ha pl.: valaki azzal jár napi szinten 50 km-e dolgozni, az napi 100-as, ezt megteszi 20-szor egy hónapban az már 2000, meg még hétvégén is utazgat, elmegy kétszer egy évben külföldre, simán belemegy az évi 40-50 ezer is akár. Másik végletnek ott van nagypapám, akinek nagyjából azért van autója, mert mindig is volt és hozzászokott és egy hónapban kétszer elgurul vele a tescoig meg vissza meg évente háromszor eljön hozzánk 200 km oda-vissza és ennyi. Neki a 10 éves autójában nincs még meg az 50 ezer.

Úgyhogy bármi lehet. Az 50 ezer 4 év alatt egyáltalán nem sok, de lehet reális, de simán benne lehet a 3-4-szerese is.

2016. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem használom minden nap az autóm, mégis az évi 10 ezer km-hez közelítek, 2 hónap múlva lesz 1 éves az olaj az autóban, és közel 8 ezret beleraktam.
2016. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom hogy átlagban olyan 15-20 ezer kilómétert tesznek meg az emberek. Ez nagyjából lefedi azt hogy autóval jár városon belül dolgozni, elmegy vásárolni, ide-oda, rokonokhoz, gyereket viszi-hossza suliba, orvoshoz elmegy, nyaralni megy, felmennek ügyet intézni a fővárosba stb.. Tehát amire egy átlagos középkorú, dolgozó ember használja a kocsit. Azonban nem ritka, és nem is szokatlan hogy valaki 2-3x ennyit is megtesz egy évben. Ugyanis ha valaki távol lakik a munkahelyétől, vagy eleve rendszeresen jár városról-városra a munkálya miatt, sokat jár külföldre, nyaralni, de csak egyszerűen imád autókázni, az évi 40-50 ezer kilómétert is simán beletud tenni a kocsiba. Ugyanakkor meg sok olyan ember is van aki csak a legszükségesebb esetekben használja a kocsiját, és simán kijön évi 8-9 ezerből. Tehát nagyon változó ez a dolog, szinte lehetetlen megjósolni hogy most valós-e az adott kilóméter vagy sem. De ha a szervízkönyv alapján 10 év alatt 100ezer km volt benne, ami évi 10ezres átlagot takar, akkor az a kicsivel több, 12-13ezer km/éves átlag simán elképzelhető lehet.
2016. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

láttam egy szép autót a kereskedésben, kimondottan baráti áron..

nézem a kiírást: a kocsi két éves, futott kilométer: 200 ezer..megkérdeztem miért? azt mondták futárkocsi volt, váltott személyzettel minden nap Bp-Bécs között..

2016. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már megint ez a tekeréses mese.

Nem tök mindegy?


Adott egy autó, és megnézed 1000 szempontból.

Most ne soroljam.


Mint más kérdésre is írtam már, ha most adott egy 23 éves autó, és visszatekerem 0-ra, vagy kihozok egy szalonból hozott autót és beletekerek sok-sok km-t, akkor melyiket választanád?

(minden más tekintetben azonos a két kocsi)


Miért van folyamatosan ez a tekergetós dolog?

Mert mindenki erre van kattanva.


Bárki, bármikor otthon bele tud tenni, vagy ki tud venni km-eket (én is), akkor most mi is a lényeg?


Egyébként hogy a kérdésedre is válaszoljak, én Budapesten élek, és Ausztriában dolozok.

Hetente járok haza.

Most akkor 50 ezer km soknak számít 4 év alatt?

2016. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!