Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift elektromos...

Suzuki Swift elektromos ablakemelő utólagos bekötés, honnan a szuflát?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdés adott!

Honnan tüdok adni kakaót az elektromos ablaknak?

Illetve a központi zárnak?

Jelenleg próba céljából az ablakemelőt arra a kábelre kötöttem amin az autóhifi van (gyújtás)a k.zárat meg az aksira!

Ja igen ha már kérdezek.

A kocsiban a tompított egy az aksiról behúzott kábelre van kötve egy biztosítóval egy szimpla kapcsolón ami a hamusból lóg ki. Ezt hogyan tudom orvosolni?Gondolom a bajuszkapcsoló vacakol. Viszont van egy komplett donor autóm!

Válaszokat előre is köszönöm.



2016. aug. 7. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Na hali.

A kp zárnak mindenképpen állandó pozitív kell (30-as jelölés, ha van kapcs. rajz azon így találod meg, általában piros madzag), illetve kell egy test (negatív, kapcs rajzon 31-es). Ezeket akár a rádió mögött kötegből is kilophatod. Megblankolod a gyári rádió vezeték egy kb 1 centis részét, rákötöd a plusz drótot, forrasztás, szigetelés, és kész. Ellenőrizd multiméterrel, hogy valóban van-e gyújtás meg minden nélkül áram állandóan a vezetékben, mert különben szopás és gányolás lesz a vége.

Az elektromos ablakot azt döntsd el, hogy állandóra akarod, vagy csak akkor menjen, ha rá van adva a gyújtás. Ha csak gyújtással kell, akkor a 15-ös számú madzag lesz a tied (gyújtáskapcsolótól függő pozitív), ha mindig legyen, akkor ez is a 30-as madzag. Meg ide is nyilván kell egy test. Elektromos ablakot pl hogy ne kelljen sokat bajlódni vele, nyugodtan kötheted az ablaktörlő bemenő vezetékére, azzal a biztosíték kérdése is meg van oldva. Vagy mehet ugyanúgy a rádiót tápláló madzagra. Ott is van 30-as és 15-ös vezeték is. Ezeket könnyen ki tudod bogarászni, mert általában jelölik valahol a számokkal. A számok amiket írtam azok a hivatalos Bosch számozás számai, ez a szabvány. Suzóban tuti így van. A vezetékek színe már nem feltétlen szabványos. A 30-as az általában piros (de van, ahol fekete) a 15 az talán sárga, de erre ne vegyél mérget, ebben nem vagyok biztos, a test (31) pedig általában barna.

A tompítottnál meg az a legtutibb, hogy megnézed a donor autó kábelezését a bajusznál, és a tiedben a gányolt, kivezetett kapcsolós dolgot próbáld meg aszerint helyreállítani a madzagozás terén, aztán a bajuszt dobd át a donorból.

Remélem tudtam segíteni. Szakmámról beszélünk, csak már jópár éve nem praktizálok és kicsit kijöttem a gyakorlatból, csak néha tartok "magánrendelést", ha egy-két ismerősnek hirtelen én lennék az utolsó mentsvára.

2016. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nagyon korrekt válasz.

Köszönöm.

A bajuszkapcsolónál a kormány levételétől tartok. Gondolom nem egyszerű de nem is lehet az a nagy ördöngőség.

Csak a folyamatáról egy egyszerű leírás jól jönne.

2016. aug. 9. 12:08
 3/18 Beviz Elek ***** válasza:

Szedd le nyugodtan a kormányt, nem kell pánikolni. Ha már ilyen projectekbe vágsz, ne ez legyen a visszatartó erő és ne ez okozzon problémát.


Odaülsz, nézegeted, csavarokat keresel aztán majd lesz valami. Maga a kormánykerék a közepénél van felcsavarozva, tehát a dudát kell kiszedned valahogy, utána már adja magát. A biztonság kedvéért az akksit lekötném

2016. aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Elöző hozzászólónak pontosan így tettem km spirált finoman de kibajlódtam, és lám minden tökéletes.

Nagyon szépen köszönöm mindkét tagnak a segítséget fainak vagytok!

2016. aug. 9. 20:36
 5/18 anonim ***** válasza:

ha még a bajusz leszedése kérdés:

Kormányt sztem nem is kell leszedni, csak mögötte minden burkolatot. A bajuszt vagy műanyag fülek fogják, óvatosan le kell lapos csavarhúzóval pattintani, el ne törd, mert aztán szopás, vagy pár csavar fogja. Utoljára talán egy C corsában cseréltem bajuszt, nem volt egy nagy mutatvány.

De ha nagyon megakadsz bárhol, youtube a barátod, ezrével vannak fent lelkes hobbiszerelők, autómániások által felrakott "tutorial" "hogyan kell" videók, szinte minden autó minden részéről. Pláne egy ilyen tömegautó mint a Swift, tutira találsz videót a kormány környékének szétbombázásáról.

2016. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

ja, annyi még, hogy kormány környéki elektromos bajlódásnál nem szoktam levenni a kormányt, valahogy mindig kibűvészkedem azt ami kell. Általában ezek úgy vannak kitalálva, hogy kifér minden (hacsak nem valami kicsi sportkormány van felpattintva, az nyilván más kérdés).

Suzót keveset szereltem, de Opelt annál többet (k**vasokat), azoknál sosem kellett ilyesmi szereléshez levenni a kormányt. Sőt, hacsak nem kimondottan a kormánnyal kellett mókolni, én sose szedtem le kormányt. Így vagy úgy kijött még az Omega meg a B vectra műszerfala is :)

A spirált f**zául visszavarázsolni a műszerfal hátára az egy csodás mutatvány, de idővel bele lehet szépen jönni, hogy az jól is álljon. Kezdő koromban jártam úgy, hogy visszaraktam, aztán folyamatosan "táncolt" a mutató, úgyhogy újra szét-össze, amíg nem lett jó.

Nagy dolgok ezek, habár nem annak tűnnek, de ha fain a végeredmény akkor k**vabüszke leszel magadra, és jogosan.

Nekem minden egyes elkészült munka egy autón önmagában külön öröm (ezeknél az újabb szemeteknél sokszor még egy izzócsere is megérdemelné, hogy pezsgőt bontson az ember ha sikerült..hehe)

2016. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Júh ne is mond :) nagy dolog az biztos főleg a sikerélmény.

Elektromos ablak, központizár, vastagkormány, ülés szett csere, izzók cseréje,elsőlámpák eléget csatlakozóinak cseréje újrasaruzott kábelekkel,komplett autóhifi erősítøvel,holnap ledesítem a műszerfalon a km órát és megy bele halogén ködlámpa relével.

Utána berugok!!!

:)

2016. aug. 10. 22:01
 8/18 anonim ***** válasza:

De ha már ennyit bajlódsz vele, ne autóval menj berugni :)

Sok sikert hozzá, nekem újabban arra sincs időm, hogy a robogóimban gyertyát cseréljek (két Kymco Super 9 boldog tulaja vagyok, sokan lenézik, szerintem marhajók), de az, hogy a Vectrámon ('91-es) bármit is csináljak, az egy pár évig még várni fog sajnos. De ha egyszer...akkor nagyon :)

2016. aug. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Még nincs buli.

Szóval levettem a donor kocsi hátsó ködlámpáját és megtaláltam hátul a csatlakozóját.

Rádugtam.

Kivettem a kapcsolót beraktam a kormány bal oldalánál megtaláltam a csatlakozót.

Rádugtam.

Indít, világítás be de semmi.

Na most gyárilag előkészítve a csatlakozó és megsem jó.

De ez még csak a hátsó ködlámpa.

Ok akkor kimérem ezt a csatlakozót a kapcsolónál de helyzetjelzőnél ès tompítottnál is semmi nincs benne feszkóóó!

Tehát miért nincs benne feszkó?

Miért kábelezték be ha semmi nincs benne.

A csatiról lejövő kábelek belefutnak a kábelkötegbe istentudja hol a vége és miért nincs benne kakaó.

Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm.

2016. aug. 11. 21:48
 10/18 anonim ***** válasza:

Na, ez keményebb dió (nekem)

Szóval, donorból csati ki, csati át. Tedd át a kapcsolót is a biztonság kedvéért. Elvileg gyújtás nélkül is kéne mennie, de úgy, hogy legalább a helyzetjelző fel van kapcsolva, de inkább a tompított is. Elvileg a ködlámpák a nagyobb szufla miatt általában le vannak relézve, szóval amikor kapcsolod hallanod kell, hogy kattan a relé. Ha nem hallod a kattanást, akkor relé baj van. Ez a relé általában a biztitáblában van, és általában -ismét- jelölik rajta egy kis szimbólummal, hogy az a ködlámpa reléje (világító lámpa rajz, előtte hullámos, függőleges vonallal, az a "köd", olyan elvileg mint a kapcsolón). Ha gyárilag megvolt neki a hely, akkor tuti biztosítékolva is van, ha meg ilyen katyvasz az egész autó ahogy írod, nem lennék meglepve, ha ki lenne menve benne a bizti, vagy ki lenne szedve, esetleg lehet, hogy elengedték a biztosíték foglalatát a kábelek (ez a legkevésbé valószínű, de végső esetben megéri megnézni)

Távoktatásban elég nehéz autót szerelni, de valamikor csak megleszel vele :)

Szívesen válaszolok, ha tudok, remélem tényleg hasznodra van, legalább egy része. Mondjuk éppen üvölt mellettem a hands up, ilyenkor meg jönnek a jó ötletek :)

2016. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!