Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt hallottam, ha új nyári...

Azt hallottam, ha új nyári gumit tetetek fel tél elején, azzal egy telet el lehet menni, jobb mint egy használt téli, igaz ez? Az autót 99% ban városban használom.

Figyelt kérdés
2016. aug. 9. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Persze, el lehet menni vele.

A nyári gumi sokkal keményebb ezért kevésbé kopik. Ha nem zavar az, hogy alig tudsz a kocsival majd gyorsulni és ha az sem zavar, hogy 50 km/h-ról való megállás vagy 150 méter lesz, akkor nyugodtan használ nyárit, csak kerüld el a hatóságot, mert jól megbüntetnek közveszélyeztetésért. Nem kell nagy hónak/jégnek lennie ahhoz, hogy teljesen elvesszen a tapadás.


Egyébként meg egy újonnan vásárolt téli gumiszettel 2-3 évet simán el lehet járni, vagy még lehet többet is (használattól függően).

2016. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Szinte hó sincs már újabban Magyarországon. Előző télen nyári gumi volt fent, városban eljárkálni semmi különbséget nem vettem észre. Fékút sem lett rosszabb, mint nyáron.

Persze rendőr lehet szól érte ha megállít.

2016. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

"Persze rendőr lehet szól érte ha megállít."


Esetleg a saját véleményét mondhatja el, de törvény szerint semmit sem mondhat, bünti sem járhat.

Egyébként igen, én nagyon sokat vezetek, de a múlt télen is 2x vezettem csak havas úton az országban, abból is az egyik egy kemény 2 kilóméteres kocsikázás volt. És amígy januárban meg februárban is sokszor tartósan 7 fok felett volt az átlaghőmérséklet, akkor bizony én is nagyon meggondolom, hogy kell e a téligumi? Mert száraz úton bizony sokkal rosszabb mint a nyári, még hidegben is. Egyébként mentem -15 fokban is nyári gumival, száraz aszfalton, hát én semmit nem vettem észre, hogy rosszabbul tapadna, vagy rosszabb lenne a fékút...

Csak azért teszem fel a téligumit, mert járok küldöldre is, és van ahol kötelező, meg Ausztriában például nagyobb eséllyel kerülök havas útra. De nem mintha nagy hóban érne valamit a téligumi.

2016. aug. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek, ezt gondoltam én is hogy 2-3 évet elmegy, nem ezt kérdeztem, a kérdésemben benne van hogy 1 télen, ez azt jelenti hogy akkor még nem kopott, a másik a rendőr, semmi köze hozzá, ezért nem büntetnek.
2016. aug. 9. 22:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Én alig 30 év tapasztalata után pont fordítva tudom: havon egy rossz használt téli gumi is jobb, mint egy nyári gumi.
2016. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"de a múlt télen is 2x vezettem csak havas úton az országban"

Ez is azt mutatja, hogy mennyire más az időjárás az ország más részein. Én a télen minden hétköznap vezettem napi kb. 40 km-t, és havas úton közel 1000 km-t sikerült belerakni a kocsiba.

Egyébként szerintem is érezhető különbség van téli- és nyári gumi között. Aki nem veszi észre, az csak azért van, mert még nem ismerte meg a határait az abroncsoknak különböző környezetben. Egy balesethelyzet éppen ilyen, ezért is szoktam én kipróbálni száraz, vizes, havas, jeges úton is a gumikat, ha új kerül fel a kocsira, hogy ne érjen meglepetés.

2016. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!