Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne jobb választás?...

Presy kérdése:

Melyik lenne jobb választás? Mazda 6 vagy Peugeot 407?

Figyelt kérdés
Egy ideje gyüjtöm a pénzem hogy megvegyem számomra legmegfelelőbb kombit , mivel előző golf 4-el megszivtam disel pd-s igy most kicsit tartva Mazda 6 2000-es benzinesen agyalok vagy 407 sw 2.0 hdi kicsit peugeot jobban tetszik és áramvonalasabb , mazda többet is eszik de nem lehet vele annyi probléma esetleg még citroen c5 jöhet szóba de az belülről nem tetszik . melyik lenne jobb döntés. 1,2 millio a keret az a plafon

2016. aug. 13. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Mazda!!! Francia autók nem jók, talán az új Renault-k. A japánok híresen jó autókat gyártanak.
2016. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Mazdának a rozsda a legfőbb ellensége, viszont csak benzin motorral venném az örök élet+1 nap ha odafigyel az ember rá. A Peugeotban a HDI motorok az egyik legjobb dízel erőforrás a piacon, viszont itt magával az autóval előfordulhat elektronikai problémák meg miegyébb. Van a családban egy 2.0hdi 90lovas kicsit több mint 300e km-re még köszöni minden gyári rajta.


Üdv egy 1.9pd golf4 tulajdonos :)

(350e km bontatlan motor és hajtásrendszer)

2016. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt benzines, és dízel mazdám is..életem nagy élménye volt mindkettő..


Benzines hívő vagyok, de a mazda6 híresen jó autó..pláne, ha kifogsz egy tényleg simán járó, pöccre induló(hidegen is), nem füstölő darabot, amin még jóvátehetetlen rozsda sincs, akkor vedd meg.

2016. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megbízhatóság szempontjából nem lehet egy napon említeni a két típust. Nem kérdés, hogy Mazda!
2016. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több, mint fél éve volt egy Peugeot 407 kombim. 322 000 km-el vettem, 2.0 HDI volt. Előtte volt nagyszervíz rajta. 20 alkalommal jöttem vele haza Párizsból, illetve mentem haza, heti egyszer oda-vissza lényegében. 412 000 km-el adtam el, nem volt gondom vele, tette a dolgát, ment hiba nélkül. Ami tetszett benne, az a formája és az, hogy rohadt kényelmes autó.


Haveromnak van egy Mazda 6 autója, igaz nem kombi, hanem sedan. Eleinte, amig én nem vettem autót, addig vele jöttem haza, felváltva vezettünk. Nem rossz a Mazda, de kényelemre nekem kényelmetlen volt. Motorikusan viszont nem volt gond vele, ment mint a golyó. Tehát nekem csak a kényelem miatt nem kell.


Eladtam a Peugeot-ot, mert megláttam egy hirdetést. Egy idős bácsika hirdetett egy gyönyörű piros Alfa 159 kombit, 5 hengeres 2.4-es JTDm dízel motorral, összkerékkel. Elmentem, megnéztem, 5 éves volt az autó, de 36 000 km volt benne, évente olajcsere, és 4 éves korába teljes vezérlés csere szakszervízben. Elég drága volt, de a próba után megvettem. Nos, most a Párizs Debrecen táv órákkal rövidült, az Alfa 160-170 km/h-nál sem adja azt a mohogást, hatalmas menetzajt, amit az előző két autó, a gumi nem ordít, bár a 4 gumi 240 000 ft rajta, lehuzott ablaknál is lényegesen halkabb mint a Peugeot és a Mazda. Ez az első olyan kocsim, amivel 5-600 km-t letolok egyhúzamba, és nem elgémberedve szállok ki belőle, hanem mint amikor beülltem. Maga az autó sokkal jobban megy, remek a kormányzása, az úttartása, jó a futóműve, remekül gyorsul, van benne erő, és simán meglehet tartani 6 liternél a fogyasztását, ha jobban tolod neki, akkor 7 liter, de 9 fölé még nem tudtam feltaposni. Eddig nem volt gond vele, 53 000 km-t tettem bele, mióta nálam van. Ezt csak azért írom, hogy megnézheted a 159-es Alfa-t is, nem rossz vétel.

2016. aug. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!