Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinessel valo elindulást...

Benzinessel valo elindulást részleteznétek?

Figyelt kérdés
Most fog megjoni a jogsim. 1.9TDI passaton tanultam szoval ahoz vagyok szokva, de a csalad kocsija egy suzuki swift 1.3 16v glx. Itt mivel masabb az elindulas? Es meg mire kell figyelnem mikor vezetem mik a kulonbsegek? Aztmondjak benzinesel konnyebb lefuladni szoval erdekelne mire figyeljek jobban oda mit hogyan csinaljak maskep mint a dizelesnel kellet
2016. aug. 14. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyomod a gázt és úgy engeded fel a kuplungot egyesben.
2016. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell benzinessel is indulni. Érezni kell a motor fordulatát, és ennek megfelelően kell a gázt adagolni. Épp úgy, ahogy egy dízelnél is. Persze, dízellel könnyebben el lehet indulni akár gázadás nélkül is, csak úgy elég lassú a gyorsítás.
2016. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tdi-k nek eléggé jól adagolható kuplungjuk van így szerintem elsőnek ahoz kell majd hozzászokni hogy kisebb a fogásponti holtjátéka a suzukinak.
2016. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Berakod 3-asba,aztan raallsz a gazra,forgatod a motort tiltason par mp-ig.majd leugrasz a kuplungrol.majd amikor mar erzed,hogy nem csuszik a kuplung,visszarakod 2-esbe,es autopalyan mesz vele szinten tiltason.ezt imadjak a benzinesek,jol bemelegszenek tole.
2016. aug. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Párszor elindulsz vele és ráérzel majd. A lényeg, hogy nyomsz egy kicsi gázt neki, olyan 1000-1100 körüli fordulatra állítod a motort a gázpedállal, aztán elkezded ráengedni a kuplungot, mikor érzed, hogy fog, azaz indul a kocsi, akkor adsz neki még egy kis gázt és közben lassan felngeded a kuplungot, gyorsítasz egy kicsit, kuplung be kapcsolsz 2-be és már haladsz is. Dízelnél más a dolog, mert 1-esbe és kettesbe gáz se kell szinte neki, gyorsúl a kocsi, benzinesnél nem. Hamar ráérzel majd.
2016. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azért azt javaslom dízelesnél is érdemes adni kicsi gázt. Kíméli az autót ha nem szenved a motor.
2016. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!