Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túlhúzott kerékanya csak...

Túlhúzott kerékanya csak forog de nem jön le. Hogyan szedjem le?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szedném le a kerekeket a kerékcsavar anya csak egy helyben forog.

Valószínű a tőcsavar menete halott.

Sehogysem bírom leszedni.

Valakinek tipp?

Köszönöm.



2016. aug. 18. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Megszakították

Tökmindegy,már ki kell hajtogatni.

2016. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy lekell heggeszteni. Én ezt teher autón láttam. De vidd el szerelőhöz az biztos tudja jobban.
2016. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És ha levágom flex-el hogy lebírjam venni a kereket?

Utánna már kitydom cserélni a tőcsavart.

Talán :(

2016. aug. 18. 09:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgyis flex lesz a vége,de előtte próbáld ki hogy leveszed a másik 3 csavart,majd kissé megfeszítve a kereket hátha rákap visszafelé...
2016. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tőcsavart majd ki kell hajtogatni,hegesztés sem rossz ötlet ,mert akkor a kerékanya lehet a fogáspont a kihajtáshoz.

Autószerelőhöz vidd el

2016. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Macerás.A kerékanya kúpos,ami a felni anya süllyesztésébe beleül.A rossz anyát óvatosan átvágod a tőcsavarral együtt,hogy a 6 lap fejből maradjon még annyi hogy a kerékkulcsal megfogható maradjon.ITT marad 3-4 sérült menet ,ami már kevésbé tart.A 3 ép mutert lehajtod és a maradék rosszat úgy,hogy a felnit kifelé erősen feszíted,miközben az anyát a kulcsal hajtod.Ha nem sikerül,akkor az anyát síka csiszolod a felnivel,hogy a kúp ne sérüljön és fúrógépbe fogható köszörűvel szépen kicsiszolod a felni süllyesztéséből ,vigyázva,hogy a felni ép maradjon.A fúrást ,csak erre alkalmas,pl: Kobaltos fúróval lehet,mert a tőcsavar edzett,és a hagyományos csigafúró rögtön elveszti az élét.Ha ez nálad nem megoldható,akkor egy szerelő.
2016. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most fogom kipróbálni, hogy leveszem a többit és a kereket feszítve csavarozom le hátha.

De a kerék is rárohadva a tárcsára.

Húha.

Ha ez mégse sikerül akkor jön a vágás,fúrás, faragás.

2016. aug. 18. 14:56
 8/8 A kérdező kommentje:

Mivel van donor autóm ezért lecseréltem féktárcsával együtt. :)

A menetnek semmi baja nem volt hanem a hosszanti menetrész a tőcsavaron ami a féktárcsában van azt nyalták el a trógerek.

De a másik keréken a kézifék fog és nem akar kiengedni ezért leakartam venni a féktárcsát ott is de nem jön le a kézifék miatt.

2016. aug. 18. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!