Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám beálitani a...

Xcvsuper kérdése:

Hogyan tudnám beálitani a tárcsaféket?

Figyelt kérdés
Yamaha dt 50 2007 évjárat és a hátso AJP tipusu hidraulikus tárcsafék elég érezhetöen szorul a fék pofák alap helyzetbe is anyira neki szorulnak a tárcsának hogy alig lehet tolni a motort valamint ha megyek vele 1-2 km és nem hasznalom a hátsoféket akkor is felforosodok a tárcsa

#Yamaha;fék;beállitás
2016. aug. 18. 13:43
 1/3 anonymus950 ***** válasza:

Kintebb kell allitani a fekpofakat.

Ennek altalaban van vagy egy csavarja v. valami allitoja.

2016. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tárcsafék esetén szerintem a rendszer önszabályozó. Én úgy gondolom semmilyen szabályozó csavar, gomb, tolattyú, bizgentyű nincs. Egy jól működő tárcsaféknél ha elengeded a tárcsafék működtető kart, akkor a fékpofák elengedik a tárcsákat, minimálisan érhetnek hozzá ( de semmiképp se forrósodnak fel ).

Amire én gondolok, hogy a fékmunkahengerekre ráférne egy felújítás és/vagy tisztítás, esetleg a fék karmanyú(k) rosszak. Nehéz megmondani látatlanba. A lényeg: a fék nem játék, mindenképpen szakműhelyben nézetném meg a fékberendezést.

2016. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van! Berohadt a féked. Darabokra kell szedni. Általában az úszónyerg két csúszkája is berohad. Meg persze a dugattyúkat is ki kell szedni a féknyeregből, és a vízkövet, egyéb rárakódott koszt le kell szedni róla. Ha nagyon makacs a kosz akkor ezres vízpapírral meg kell csiszolni. Karmantyút sem árt cserélni, meg a külső porvédőket. A úszónyereg csúszkáit is rozsdátlanítani kell, valamint meg kell zsírozni. Aztán összerakod, légtelenítesz, és újra szuper a féked! CSAK OLYAN CSINÁLJA AKINEK VAN SZERELÉSI GYAKORLATA! A FÉK NEM JÁTÉK!!!
2016. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!