Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 300ezer km-t futott autó...

Egy 300ezer km-t futott autó már biztosan a végét járja?

Figyelt kérdés
20 éves autómban van ennyi km, azt mondják már nem érdemes rákölteni mert lassan lejár az ideje. Tökéletesen működik jelenleg, ha mégis megadná magát, akkor mi mehet benne tönkre, és mennyibe kerülhet a javítása? Arra gondolok hogyha pl. a motorban valami túlságosan elkopik, ( blokk, hengerek, dugattyúk stb, nem nagyon értek hozzá) svéd vas, gondolom nem honda árban vannak hozzá alkatrészek, tényleg nagy vonalakban lennék rá kíváncsi, hogy ha belülről szétkopik a motor akkor mire számíthatok. Valamint a kérdés maga is foglalkoztat, ennyi km egy autó életében nagyon sok? Tapasztalatok, vélemények?
2016. aug. 18. 20:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%
Skoda Fábián tanultam. 1.2-es 3 hengeres motor van benne amit az emberek szidnak mint állat mert annykra rossz. Ahhot képest már több mint 500 ezer km van benne. Új korától tanuló autó. Tehát ez azért kap hideget meleget. És bírja.
2016. aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"egy 20 éves technika kielégíti-e az igényeidet"

maximálisan, így is minden elektromos benne (tükrök, tetőablak, ülés állító, ablakok elől-hátul.. hova jobbat.)

elég sok rajta a rohadás, horpadás..ezeket 80.000Ft-ért kilakatolják,beszéltem szakemberrel és további 100.000Ft-ért vennék hozzá donor-autót..

2016. aug. 30. 12:17
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem kérdés, érdemes rááldozni, rendbe rakni. A km ne zavarjon! Ez még nem számít extrém soknak.

Én ezek szerint más vagyok. És most le merném fogadni, hogy jól le leszek pontozva a következők miatt: Régen én is úgy voltam vele, hogy egy egyszerű olcsó autó teljesen megfelel, elvisz bárhova. Amíg nem lett jobb, modernebb kocsim! Ez sem passzióból lett, hanem mert úgy alakult, hogy munkaeszközömmé vált az autó.

Most már úgy vagyok vele, hogy a 11 éves kocsimat is elavultnak érzem. Pedig ebben is benne van minden. Nem sorolom fel, de az ülésfűtéses félbőr ülések, az aktív kanyarkövető bixenon fényszóró és az elektronikus lengéscsillapításvezérlés csak az alap.

Annak idején a popómat csapkodtam a földhöz, hogy milyen jó autóm van. De ma már kevés. Vágyom az érintőképernyőre, a fejlettebb multimédiára, kevés az eddigi 7"-os színes kijelző + navigáció. A xenon is már kevés, led-mátrix kell. A 150 lóerős 320Nm-es motornál is többre vágyom. Stb.

Sajnos az ember ilyen, mindig többre vágyik és én sem vagyok kivétel. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ezt meg is tudom valósítani. Az irigy, álszent emberek, nyugodtan lepontozhatnak, a legkisebb mértékben sem zavar.

2016. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!