Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg baj, ha jobban szerete...

Tényleg baj, ha jobban szeretem a dízelest, mint a benzines autókat?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja van jogsim. Vezettem a napokban benzines autót. Ez volt az első, mivel dízelesen tanultam.

Sokszor lefulladtam vele, és nem is vezettem olyan jól rajta.

Viszont, ha kezembe adnak egy dízelest, akkor nagyon jól eltudom vezetni.


Egyik családtagom ült mellettem vezetés közben a benzinesen, és hiába mondtam neki, hogy egyszerűbb lenne, ha először kimennék valahova gyakorolni az elindulást, hogy mondjuk ne fulladjak le. De ő azt mondta, hogy menjek forgalomba és úgy gyakoroljak.


Ő szerinte a dízeles meg a benzines között semmi különbség nincs, és ráadásul normálisan nem is bírta elmagyarázni nekem, hogy miként induljak el vele.

És sokszor próbál rábeszélni, hogy benzines sokkal jobb, mint a dízel. De szerintem a dízel jobb, mint a benzines, mert csak azon tanultam vezetni, és abban van rutinom. Benzinesen még nem is tudok nap, mint nap gyakorolni, mert csak neki van autója, és ő nem él velünk. Így nagyon rossz érzés, ha lebasz, miért fulladok le vele.


Bocsi, hogy így panaszkodok nektek, de muszáj volt valakinek elmondanom, hogy megnyugodjak, és tényleg érdekelne, hogy miért baj az, hogy én a dízelt jobban szeretem, mert a családtagom folyamatosan a benzines autóra akar rábeszélni engem, hogy azt vegyek.



2016. aug. 21. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, valakinek ez, valakinek az tetszik.

Az induláskor lefulladásra meg csak annyit lehet mondani, hogy rossz technikád. Vagy túl kevés gázt adsz, vagy túlságosan felemeled a lábad a kuplungról, vagy mindkettő. Ha ráérzel, ugyanolyan könnyű lesz elindulni egy benzinessel mint egy dízellel.

2016. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Hmmm.. A dízeles autó jobb, mert azon tanultam vezetni és a benzineshez falábú vagyok. Komoly érv.


Gyakorolj csak, az 1 hónap jogsi az semmi. Majd utána gondolkozz azon hogy melyik jobb/melyiket szereted jobban ha már van pár éves jogsid, bármilyen autóba beleugrasz és könnyen tudod kezelni (benzin-dízel, kuplung fogáspont, gázreakció, stb), esetleg valamit értesz is a működéséhez, nem csak annyit tudsz hogy tankolni kell bele hogy menjen.


Szokjad az elindulást és nem fogsz lefulladni, nem fog leb szni.

2016. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Dízelekkel sokkal könnyebb elindulni a nagyobb nyomaték miatt és ezt szoktad meg. Én is dízelen tanultam, de utána már kicsit megbántam mert hasonló gondom volt a benzinesekkel mint neked. Esetleg vegyél különórákat egy benzines autón, ha nagyon nem megy.
2016. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Érdemes felhasználás alapján motort választani. A dízelek jobban szeretik a nagyobb távolságokat, ha sokszor vezetsz rövid távokat, akkor a benzines jobb választás. Persze nem ilyen egyszerű... Egyébként dízellel könnyebb elindulni, nem fullad le olyan könnyen. Viszont ahogy az első is írta ha megszokod a benzinesre is hamar ráérzel.
2016. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Tényleg baj, ha jobban szeretem a dízelest, mint a benzines autókat?"


Rossz a kérdés. Helyesen így hangzana: "Tényleg baj, ha csak dízeles autóval tudok elindulni?"


Te ugyanis nem azért "szereted" jobban a dízelest, mert annak menettulajdonságai szimpatikusabbak, hanem mert még nem szereztél elég tapasztalatot benzinessel (sem), és ezért gondot okoz a vezetése.


Természetesen nem baj, hogy ezt vagy azt szereti az ember, az már annál inkább, ha mondjuk benzinessel nem tud elindulni. De ezt (egyelőre) ne vedd magadra, majd idővel megszokod - és akkor rájössz, mennyivel élvezetesebb egy benzinest kergetni, mint poroszkálni egy olajkályhával.

2016. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én gázoson tanultam most benzinesem van 10 hónap után mindennapos vezetéssel még mindig lefulladok, szerintem ebben nincs semmi gond, nekem csak arra kell figyelni, hogy kéthavonta másoltassak inditókulcsot mert egy idő után elfárad az acél és eltörhet a sok indítástól.

Szerintem neked valami nagy köbcentis autót kéne venni benzinesbe, mondjuk egy 2.5 benzinest, én is azt vennék ha a fogyasztás nem lenne szempont, de én 2 ezerből 140 km elmegyek városba még úgy is, hogy sokszor újra és újra indítani kell a járgány a béna vezetésem miatt.

2016. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 veterán vas ***** válasza:

Fölösleges dolog ezen vitázni a családtagoddal, főleg akkor, ha olyan rendes, hogy megengedi, vezesd az autóját. Nem azzal kell érvelni, hogy szerinted melyik jobb, hanem minden járművet úgy kell használni, ahogy a műszaki paraméterei megkívánják. Ha rutinod, akkor tessék gyakorolni, nem pedig a más autóját fikázni.

Akkor is problémázni fogsz ha majd kipróbálhatsz egy gázos, egy hibrid vagy egy elektromos autót?

Az külön érdekes, hogy túl vagy a vizsgán, már egy hónapja van jogosítványod, és még csak most jutottál el, az "indulni vagy nem indulni" hamleti kérdésig. ;)

2016. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 veterán vas ***** válasza:
Harmadik mondat eleje helyesen: "Ha NINCS rutinod..."
2016. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nem baj ha jobban szereted.. végülis ez olyan hogy dögöljön meg tüdőrékban mindenki körülötted de nehogy meg kelljen tanulnod elindulni :)

Szerintem ez teljesen normális hozzáállás :)

2016. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én tényleg megakarom tanulni normálisan, és gyakorolni.

Viszont az a baj, hogy tényleg nincs min, és ezt ő is tudja. Nagy ritkán tudok csak gyakorolni. Havonta egyszer-kétszer, és normálisan ő se tudja elmagyarázni a dolgokat, hogy miként induljak el fulladás nélkül.

Ha lenne autónk, és nem élne külön a családtagom, akkor már rég menne, és gyakrabban gyakorolhatnák, de így nem könnyű.

Nem fikázom más autóját, és örülök, hogy megengedi, hogy vezessek.

Autót viszont vennem kell majd, mert szükség lesz rá, és ezért is csináltam meg a jogsit, de hiába veszek benzinest, ha minden sarkon lefulladok vele, mert nincs benne elegendő gyakorlatom. A dízelesen van, és ezért is kedvelem talán jobban.

2016. aug. 21. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!