Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértetek, hogy a dízelautó...

Egyetértetek, hogy a dízelautók jobban, mint a benzinesek?

Figyelt kérdés

2 hónapja vettem használtan egy 2011-es Passatot.

Nagyon pöpec autó.2 literes dízelmotorja van, 170 lóerővel.


Az elődje egy Peugeot 407-esem volt, benne 2 literes benzinmotor volt.De, lóerőkben elmarad a Passatól.136 lóerős volt.


Előzni a Peugeotal sem volt probléma, szépen ugrott.

De, ez a Passat olyan, mintha rakétákat gyújtana be és fel akarna szállni.


Ami viszont a dízel mellett szól, az a fogyasztás.

A 407-esnek 9 literes volt az átlagfogyasztása, néha pedig a 11 litert is elérte.

A Volkswagen ezzel szemben alig kér enni.Ha taposom, akkor sem hajlandó jelentősen többet fogyasztani.



Fiatalabb koromban én is azt gondoltam, "dízel traktorba, benzin autóba" való.Ennek az eredménye, hogy a Peugeotomban is 2 literes benzinmotor volt, pedig ebben a kategóriában inkább a dízelt ajánlják.

Azóta, eltelt pár év, megváltoztam.

Manapság már a dízeleket sokkal jobbnak tartom.


Régebben a dízelek nagyon gyenguszok voltak, nagy köbcenti, kis teljesítmény, csak pöfögtek az úton.Manapság viszont, szinte verik a benzineseket.



2016. aug. 26. 16:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Az auto fanatikus emberek mind ilyen hulyek? :)


A benzin vs dizel az egyik leghulyebb hitvita. Egyik sem jobb vagy rosszabb, es millio mas jellemzoje van egy motornak az uzemagyag tipusan kivul.


Nem lehet a motorokat annyi alapjan osszehasonlitani hogy dizeles vagy benzines.

2016. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az kulon vicces amikor minimalis mernoki tudas nelkul valaki arrol vitatkozik az egesz vilaggal hogy melyik motor a jobb.
2016. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

A villanymotor a legjobb!

Egy metrót sose győzöl le ;)

2016. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Tény hogy nagyobb hatásfokkal bír egy dízel mint egy benzines. Ezen kár is vitatkozni. Más újság?
2016. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én alapvetően dízel párti vagyok, de ez különösen vicces összehasonlítás, amikor egy 2 literes szívóbenzin motoros autót hasonlítunk össze egy 2 literes turbó dízellel.


Főleg, hogy a nyomaték különbségen kívül még ott a bő 30 lóerő a dízel javára.


Én dízelből ültem át dízelbe, 140 lovas Audiból, 163 lovas BMW-be és már ott megéreztem, a lóerő különbséget.

2016. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Látszik nem ültél még rendes benzines kocsiba.

Nyilván nem mind 1, hogy mikori volt a peugeot.

170 lóerő nme sok manapság, de egy 170 lóerős benzines odaveri a te "rakéta" kocsidat.

Benzin + turbo ott kezdődik az igazi móka

2016. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Ebben nincs olyan hogy ez jobb vagy az. Attól függ mire használja az ember (melyiket szereti, melyiket érzi jobban kezelhetőnek, mire van szüksége) és hogyan használja, ha nincs karbantartva pl, inkább ezen múlnak a dolgok és azon milyen más tulajdonsága van, ezt kihasználja-e valaki vagy sem. Amit nem használ ki belőle az ember az neki hátrány.


Én naponta 30-40km-t megyek,városba főleg, sok lámpával és benzinesen tanultam (abból is volt egy olyan amivel nem lehetett lefulladni mert már olyan technika van benne... de az nekem pl nem tetszett). Ezt szerettem meg, hosszú útra megyünk dízelessel mert arra jobbnak tartjuk, egyik márkához se húzok, de nekem ez éri meg, engem személy szerint nem a lóerő érdekel hanem hogy reagáljon azonnal, ugorjon és menjen, nem versenyzésre vettem. De vezettem már olyan dízelt hogy nem mondom meg hogy az. Viszont ültem 400lóerős turbós benzinben, na az élmény volt a javából! Nőként. :D

2016. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
12%

Haverom a világ legnagyobb autób*zija, keni a témát, mint a gép és hánynia kell a dízeltől. Azt mondta, hogy meglát egyet és egyből fosnia kell. Hogy őt idézzem: "Jó az papáknak, városba menni bevásárolni, nyugodtan menni hosszútávon, de ha erő kell, sebesség, gyorsulás, minőség, akkor benzines.".


Ha valaki ért ehhez a témához, akkor az ő. Ennyi.

2016. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Koaxk Ábel ***** válasza:

"Jó az papáknak, városba menni bevásárolni"


Aha a haverod nagyon vágja az autó témát, dízelt városba bevásárolni... mesélj még! :)

2016. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Ha valaki ért ehhez a témához, akkor az ő. Ennyi."


Es mernok vagy auto szerelo a vegzettsege? Csak viccelek, tudom hogy arufeltolto, aki olvasott mar autos ujsagot es onnan lett szakerto.

2016. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!