Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértetek, hogy a dízelautó...

Egyetértetek, hogy a dízelautók jobban, mint a benzinesek?

Figyelt kérdés

2 hónapja vettem használtan egy 2011-es Passatot.

Nagyon pöpec autó.2 literes dízelmotorja van, 170 lóerővel.


Az elődje egy Peugeot 407-esem volt, benne 2 literes benzinmotor volt.De, lóerőkben elmarad a Passatól.136 lóerős volt.


Előzni a Peugeotal sem volt probléma, szépen ugrott.

De, ez a Passat olyan, mintha rakétákat gyújtana be és fel akarna szállni.


Ami viszont a dízel mellett szól, az a fogyasztás.

A 407-esnek 9 literes volt az átlagfogyasztása, néha pedig a 11 litert is elérte.

A Volkswagen ezzel szemben alig kér enni.Ha taposom, akkor sem hajlandó jelentősen többet fogyasztani.



Fiatalabb koromban én is azt gondoltam, "dízel traktorba, benzin autóba" való.Ennek az eredménye, hogy a Peugeotomban is 2 literes benzinmotor volt, pedig ebben a kategóriában inkább a dízelt ajánlják.

Azóta, eltelt pár év, megváltoztam.

Manapság már a dízeleket sokkal jobbnak tartom.


Régebben a dízelek nagyon gyenguszok voltak, nagy köbcenti, kis teljesítmény, csak pöfögtek az úton.Manapság viszont, szinte verik a benzineseket.



2016. aug. 26. 16:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Megnézném haverod mit kezdene egy 4.2 v8 tdi 385 lóerős a8-al
2016. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

A8 TDI megette a BMW alpine-t a ringen

Ennyit erről XDDD

2016. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon nem mindegy hogy milyen állapotban van a motor,mekkora a kocsi súlya,chiptuningolt e a motor és milyen állapotban vannak bizonyos alkatrészek pl gyertyák,gyújtótrafó stb Már egy rossz vagy sérült kipufogó visszavesz a teljesítményből.Nem tudhatod biztosra hogy a két kocsi mennyire vannak 100%-os állapotban amelyeket össze akarsz hasonlítani.Egyszerűen annyi mindentől függ egy kocsi gyorsasága hogy nem lehet csak arról beszélni hogy dieseles vagy benzines motorja legyen


De egyébként is kit érdekel?Ebben az országban elég lenne akár egy szaros trabant is,mert a legtöbben else tudnak indulni meg döcögnek 30-al 40-el,könnyű őket leelőzni.Az a lényeg hogy guruljon a kocsi meg azért lehessen vele előzni is.Még a trabant is megfelelne erre a célra.Sokan lenézik az ilyen "gagyi" kocsikat mint a trabant,suzuki stb de tudnak azok menni csak a vezetőjük a béna

2016. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb a dízel, én imádom az autókat, a benzineseket is szeretni akartam, dehát mikor megéreztem, hogy mekkorát tol a 3.0 TDI....

Nekem most van egyszerre egy 224 lovas dízel, meg egy 192 lovas benzines. A dízel nehezebb is jóval, mégis érzetre legalább 100 lóval erősebbnek érződik. És hiába pörgetem a bezinest üveghangon is, soha nem megy úgy. Pont ezt szeretem a dízelben, nem kell agyonpörgetni, hanem 2000 fordulat körül is gyorsul erőteljesen. Városban ezért nagyon kellemes.

2016. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Pont ezt szeretem a dízelben, nem kell agyonpörgetni"


Én meg pont azt szeretem a 2.0V6 benzinben,hogy lazán elpörög 7500-t mesés hanggal.

Ezt se kell agyonpörgetni,de ez szereti ha pörgetik,ahogy én is szeretem pörgetni.


Ennyi,különbözőek vagyunk,ahogy valakinek a japán,úgy másnak a német vagy az amerikai autó.Örökké lehetne vitázni.

2016. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Egy 2.0-ás benzines és 2.0-ás dízelt hasonlítva, persze, hogy jobban megy a dízel. Nagyobb nyomaték, nagyobb lóerő, alapból erősebb a dízelmotor, kisebb fordulaton jön meg az erő, viszont hamarabb el is fogy és váltani kell. Fogyasztása meg persze, hogy kisebb, nem kell úgy pörgetni, nincs akkora fordulat, értelemszerűen kevesebbszer nyom be üzemanyagot. Nekem az 1.9-es Doblo 140 km/h-ál forog 2500-at, egy ugyanekkora benzines meg kb 1000-el többet, nem tudom pontosan, szóval az annyival többször nyom be üzemanyagot. Szeretem a dízelt, mert hosszú úton nagyon jó, évi 100 000 km felett nem mindegy, hogy mennyit költök üzemanyagra. Viszont városban jobban szeretem a benzines autót, tartok is erre egy 1.2-es Stilo-t. Saját kocsim egy 2.4-es jtdm 159-es Alfa. Rohadt jól megy, erős, gyors és keveset eszik. Haveromnak is 159-es Alfaja van, de az övé 1750-es turbó benzines, mentem már vele, nekem az is bejön, az is nagyon bír menni, van benne erő, viszont eszi is a benzint. A különbség, hogy ő nem megy a kocsival évi 100 000 km felett, hanem 20-25 000 km körül, és azt is nagyrészt városban. Én otthonról 19 km alatt elérem az autópálya felhajtót Őrnél, addig nagyjából bemelegszik a dízel motor, felhajtok és Őrtől Nyíregyházáig tolom neki 170-180-al, mivel azon a szakaszon alig megy autó, blokkolva van a kocsi, Nyíregytől meg visszaveszek a gázból és szépen, kényelmesen 130-150-el megyek tovább Rómáig, Münchenig, Bécsig, Ljubljanaig, Zágrábig, mikor hova kell mennem. Na jó, azért Németországba megszoktam rugatni azt a 209 pacit :) Városban nem szeretem használni az Alfa-t mert nem melegszik be normálisan, arra ott a kicsi benzines. A lényeg, hogy szerintem hülyeség hasonlítani a két típust, mert mindkettőnek van előnye meg hátránya, egyik sem jobb a másiknál, csak bizonyos szempontokból.
2016. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Fogyasztása meg persze, hogy kisebb, nem kell úgy pörgetni, nincs akkora fordulat, értelemszerűen kevesebbszer nyom be üzemanyagot."


Vicces hogy még ma is van olyan,aki azt hiszi hogy a magasabb fordulatszám nagyobb fogyasztást jelent.

2016. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ha többet forog, nem többször kap üzemanyagot???
2016. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Tedd 4-ik fokozatba a kocsit és menj úgy vele 100-al, majd 5-ikbe is próbáld ki. Ugyan annyit fog enni??
2016. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Én meg pont azt szeretem a 2.0V6 benzinben,hogy lazán elpörög 7500-t mesés hanggal. "


Elméletben, aztán a gyakorlatban úgyis az van, hogy egy hónapban max egyszer hajtod meg 7500-ig (már ha tényleg elmegy addig), mert:

-drága a benzin

-félsz hogy szétmegy valami

-nem meleg a motor

-nem akarod felverni a környéket, stb.


Nekem meg a dízel kímélve, hideg motorral is kellemesen megy 2000-res fordulaton. Nekem ez számít.

2016. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!