Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértetek, hogy a dízelautó...

Egyetértetek, hogy a dízelautók jobban, mint a benzinesek?

Figyelt kérdés

2 hónapja vettem használtan egy 2011-es Passatot.

Nagyon pöpec autó.2 literes dízelmotorja van, 170 lóerővel.


Az elődje egy Peugeot 407-esem volt, benne 2 literes benzinmotor volt.De, lóerőkben elmarad a Passatól.136 lóerős volt.


Előzni a Peugeotal sem volt probléma, szépen ugrott.

De, ez a Passat olyan, mintha rakétákat gyújtana be és fel akarna szállni.


Ami viszont a dízel mellett szól, az a fogyasztás.

A 407-esnek 9 literes volt az átlagfogyasztása, néha pedig a 11 litert is elérte.

A Volkswagen ezzel szemben alig kér enni.Ha taposom, akkor sem hajlandó jelentősen többet fogyasztani.



Fiatalabb koromban én is azt gondoltam, "dízel traktorba, benzin autóba" való.Ennek az eredménye, hogy a Peugeotomban is 2 literes benzinmotor volt, pedig ebben a kategóriában inkább a dízelt ajánlják.

Azóta, eltelt pár év, megváltoztam.

Manapság már a dízeleket sokkal jobbnak tartom.


Régebben a dízelek nagyon gyenguszok voltak, nagy köbcenti, kis teljesítmény, csak pöfögtek az úton.Manapság viszont, szinte verik a benzineseket.



2016. aug. 26. 16:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ha nem csak városban megyek,akkor mindig elpörgetem legalább 1x 6-7 ezerig.

7 fölé viszont csak indokolt esetben,mert ott már pirosban jár.


Ha meg szétesne attól mert elpörgetem,akkor az annyit is ért.

2016. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 kamikaze17 ***** válasza:
csak annyit szolok a temahoz hogy eddig dizel autoim voltak az utolso egy seat toledo 1.9 tdi 110 lovas volt az volt a helyzet hogy sokat hasznaltam varosban ezert sokszor szedtem le a turbot rola tisztitasra most egy 1.2 tsi szinten 110 lovas seat leon kombim van errol nem kell a turbot leszedegetni es nem cserelnem vissza a dizelre igy hogy sokat varosozok es meg vagyok elegedve vele nagyon
2016. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
benzin/gáz üzem autót nem veri e a dízel se az is igaz, hatótávban is jó, és fogyasztásban is
2016. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=4n1upvv_ZEk

Tekerd 9:25-höz

A totalcar műsorvezetőjének véleményére adok

1. Elektromos (magas hatásfok,erős fejlesztés)

2. Hibrid (jó hatásfok, erős fejlesztés)

3. Benzin>Diesel (alacsony hatásfok, minimális fejlesztés)

Egyébként 2.5 szívó benzines van a megbízhatóság miatt, meg egy kicsit amiatt is mert egy erősebb gázadásnál az a szép benzinmorgás mosolyt csal a számra :)

2016. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Bazsó tényleg hatalmas koponya, elismerésem számára, de neki könnyű dumálni, mikor olyan (benzines és dízel) autókat vezethet rendszeresen, padlógázon, amilyeneket egy átlagember lehet még az utcán sem lát messziről.

De legalább ő kimondta, hogy a benzines sem sokkal jobb, mint a dízel, az is egy rakás mérgező anyagot kibocsát. Ebben az esetben én nem értem, hogy miért is kell akkor a dízelt annyira temetni. Legalább a dízelnek kicsia CO2 kibocsátása, és sokkal kevesebb kőolajat semmisít meg.

2016. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!