Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek elmenjek Édesapámm...

Szerintetek elmenjek Édesapámmal gyakorolni vagy még fölösleges?

Figyelt kérdés
A 12. óránál járok vezetésben . Elötte Édesapám megtanított vezetni amenyire lehetett (közútra nem vitt csak megtanult elindulni és váltani) és az oktatóm is folyamatosan azt mondja hogy mindent jól csinálok kivéve egy dolgot . Emelkedőn nem tudok kézi fékkel elindulni normálisan . kis emelkedőn féken állok majd kicsi kuplung fék enged gáz az megy nem problémás viszont a kézi fékes egyszerűen nem megy mindig lefulladok és csak a 2.-3. alkalomra siekrül megcsinálnom . Nem tudom miért az oktatom azt mondja hogy több gázt kéne adnom meg kicsit stabil helyzetbe tartani a lábam ameddig nem kúszúnk fel csak utána engedjem fel a kuplungot meg azt mondja hogy szerinte nálam ez már inkább pszchiés is de azt mondja ne aggódjak gyakorlok majd vele is megcsinálunk még 20-at és menni fog . Szóval szerintetek tényleg így lesz vagy el kéne mennem ezt még külön gyakorolni ? Nem merek nagy gázt adni mivan ha tönkre teszek valamit leégetek valami vagy mit tudom én . Attól is kész szívbajba vagyok amikor előzésnél le kell padlóznom az oktatóm autóját. amúgy elmegyek én 90-el nem zavar engem így a tempo csak ezek a hirtelen kilövéses dolgok .

2016. aug. 27. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a vizsgán nem is volt kézifékes elindulás, szerintem nem is gyakoroltuk az oktatóval. Az a lényeg, hogy parkolni tudja ezt nézik, meg max 3x fulladhatsz le
2016. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm .
2016. aug. 27. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi vizsgákon már nincs külön ilyen feladat, hogy kézifékes indulás. Nyilván ha emelkedős úton meg kell állnod, akkor onnan tudnod kell elindulni, de oda megfelelő lesz a pedálos is. Mi külön nem is gyakoroltuk a kézifékes indulást az oktatóval, csak utólag, mikor már meglett a jogosítványom.
2016. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden gyakorlási lehetőséget használj ki...pláne a kézifékes elindulást...én hegyen lakom, ráadásul lámpa is van, látom a borzalmat, ahogy nem tudnak elindulni...az alap, hogy a gáz-kuplung játékot megtanuld.

Ha lehet, és apád bírja ideggel, akkor csináld azt, hogy kézifék behúz, és úgy csinálsz, mintha indulnál..nos nem a a nagy fordulatra kell törekedni, hanem alig emelt alapjárat felett lassan felengeded a kuplungot..tehát 1500-nál nem kell több, ott kell játszani...


a kupling nem füstöl le pár próbától...az autó csak egy tárgy. bírja a kiképzést.


szóval nyugodtan gyakorolj otthon..az oktatódnak persze ne dicsekedj. hallgatni arany.

2016. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Édesapám ajánlotta fel hogy ki menjünk szóval ő nem bánná tudom . És rendben köszönöm a válaszokat !
2016. aug. 28. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!