Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rutinpályán mi alapján dönt...

Fiona25 kérdése:

Rutinpályán mi alapján dönt az oktató, hogy mehetünk e forgalomba? Már 18 órát voltam, szerinte nem figyelek. Saroktolatást, Y-tolatást, kapubejárót szoktuk gyakorolni az nem igazán megy. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. máj. 25. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
A tudásod alapján. Ha nem mennek az alapvető dolgok, ne csodálkozz, gyakorolj! Sok sikert, kevés áldozatot!
2016. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Úgy látszik változnak az oktatási módszerek. Mi még forgalomban kezdtünk, úgy jutottunk el a találkahelytől a kb. 10 km-re lévő rutinpályáig.
2016. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Meglepődtem rajta, de mi nem is mentünk a rutinpálya közelébe, már csak a vizsgára készülve, amikor a "próbavizsga" utakat jártuk.

Kérdeztem az oktatómat, hogy nem rutinpályán kezdünk, mondta, hogy nem, ha nagyon akarok bemehetünk, de higgyem el, ez így jobb lesz, a rutinfeladatokat is forgalomban kell majd megcsinálni, s így a kezdetektől fogva szokom azt, hogy mások is vannak körülöttünk.

Természetesen nem belvárosi csúcsforgalomban kezdtünk, az első 4 óra olyan környéken volt, ahol valóban alig volt forgalom, de időnként azért közlekedett más is, a harmadik gyakorlás már forgalmasabb helyen volt, s fokozatosan vitt be a forgalmasabb helyekre.

Saroktolatás, Y megfordulás, U megfordulás, parkolások nálunk csak a vizsga előtti időszakban kerültek sorra, igaz akkor már úgy, hogy azt forgalomban, szabályosan végrehajtva kellett megcsinálni.

A 15. óra környékén, már a város forgalmasabb útjait róttuk (de még nem csúcsforgalomban), párhuzamos közlekedés, sávváltásokkal, kerékpársávval, gyalogosokkal, lámpás kereszteződésekkel kellett "megbirkózni" , mondta is az oktatóm, ha a rutinpályán kezdünk akkor kb most jöttünk volna ki a pályáról...


Nem hiba az sem, ha rutinpályáztat az oktató, az ott elvégzett munkának később meglesz a gyümölcse, bár szerintem figyelni nem ott tanulsz meg, hanem forgalomban.

2016. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor már tudod kezelni a kocsit majd mehettek.
2016. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!