Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 40km/h meg 60km/h és kis...

40km/h meg 60km/h és kis kocsik együtt csodára képes, de hogyan?

Figyelt kérdés
Mi a bánatos francért kell 50 és 90 helyett sok kis ccm autó tulajnak 40 és 60 -ra beállni? Záróvonal, forgalom, stb. esély nincs biztonságos előzésre. Oké értem én, hogy nem akar gyorshajtani, de a 90 -t vagy 99 -t (90km/h+10%) miért olyan nehéz tartani? Olyan sokat eszik 90nél már az ezres meg 1.2es kocsi?

2016. aug. 28. 00:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
és miért kell a belső és a külső sávban is 50-el menni a 70-es táblánál? Emiatt van dugó amúgy...
2016. aug. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%
Tegnap jöttünk haza 1.3 as Suzukival a balatonról 4-en kb. 340 kiló mert kövérek vagyunk, plusz a csomag. Autó szinte a aszfaltot surolta 60 al mentunk. 40 az tényleg fönntartás, de a 60 nem. Vannak ám csórók is az utakon, mint pl. mi.. Nem mindenki jár jó autóval. Ezt tehetjük meg, ez van. Első lehetőségnél előzz meg.
2016. aug. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Volt ma amikor az első lehetőség 10km után volt!

Azért mert sok henger sok Le van alattam nem feltétlen azonos a hülyével. Bosszantó mikor kanyargós vagy forgalmas útn egymás seghhében 5-6kocsi és esély sincs előzni baleset nélkül csak több km után!

Egyiknek sincs esze, hogy ne 2centire menjen az elötte lévőtől és szépen 60km/h végig egymás mögött....


Nem hiszem el, hogy 5fővel, csomagokkal, nem tud legalább 90km/h -t menni bármelyik kis kocsi!

2016. aug. 28. 00:53
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Na nehogymár egy 1.3-as Swift ne bírjon 4 emberrel és csomagokkal 90-el menni.130 se nagyon jelenthetne problémát.

Akkor ott súlyos gondok vannak.

Nem kell ilyen marhaságokkal jönni hogy mert csórók vagyunk ésatöbbi.

Vannak annál jóval gyengébb autók is,és mégis tudják tartani a forgalom tempóját.


És de,60-al menni egy 90-es úton,ahol adott minden körülmény (jó minőségű út,jó látási és időjárási viszonyok),az bizony feltartás,és veszélyeztetés is.

Arról nem is beszélve,hogy az óra szerinti 60,az maximum 55-56 gyári kerékmérettel.

2016. aug. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Az exemnek is volt wagonr-je, 1.3-as, és képes volt plafonig telipakolva is 120-ra. (igazából többre is, csak az az autó ott már veszélyes)

Szóval aki azt mondja, hogy 340 kilóval amelyik autó 60-ra képes, az tegye le, és akkor hozza ki amikor meg van javítva, mert így tuti nem üzemképes, és a környezeti előírásokat sem igen hozhatja.

2016. aug. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a másik kedvencem, amikor a németeknál a traktoros tobi felmegy az útra, megy 50-nel a 100 helyett, ez még nem is lenne annyira gond, de olyan sok birka van, hogy nyílegyenes utón nem mernek előzni, és mondjuk 4-5-en birkulnak mögötte. Természetesen ez a sor ahhoz hosszú hogy a következő kanyarig 6 járművet elkezdjen az ember előzni, de az első és a második simán tehetné.

Ahhoz meg közel vannak egymáshoz, hogy az ember 1-2-t megelőzzön, aztán a következő egyenesbe megint.

2016. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyám egy 163 lovas bmw-vel is megy 60as tablanal 40el. Nem kifogas a kis teljesitmeny :D
2016. aug. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Sokan vannak akik ráérnek és tojnak rá hogy van aki dolgozni megy/menne haza a családjához és nem az úton akar aludni.

Pont tegnap jàrtam így, az Opelos városban hasított vagy 30cal, a körforgalmaknál hiába nem jött senki, visszaváltott 1-esig, óvatosan átment rajta (gondolom nehogy kicsússzon a nagy sebességtől), ráérősen felgyorsított 30-ra és újra így repesztett. Elég hosszan lámpák, kereszteződések, kanyarok, körforgalmak voltak és lehetetlen volt előzni, amint volt egy kis hely záróvonalon dudálva mindenki húzott el mellette.


Ha ennyire ráér miért nem megy gyalog??


Nagy az Isten állatkertje, sokan mindenféle okkal totojáznak. Kevesebbet fogyaszt a kocsi így (de mellette a motorféket nem ismerik így adtak a sz rnak egy pofont), belefuthatnak egy traffipaxba (pályán is lelassít a birka 20-ra amint meglátja), illetve van akinek veszélyes ez az ördögi tempó (ha nem tud valaki vezetni akkor ne menjen ki az útra)

2016. aug. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

magyaroszág még jó, mert befogja a pofáját.

Németeknél van egy két ilyen 70 éves őstulok, aki az általad leírt szituban repeszt 30-cal, de ha leelőzi valaki, akkor dudák meg villog hogy záróvonal van.

2016. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem az autó méretétől, vagy a köbcentik számától függ, hanem a sofőrtől és annak a lábától. Láttam már nagy autót, nagy köbcentis motorral is szüttyögni.


Autópályán azon én is mindig röhögök, mikor jön mögöttem a 3000-4000 köbcentis böszme nagy osztrák rendszámos bálnában a szerb/bulgár vendégmunkás 200-zal. Elhúz mellettem, majd meglátja a traffipaxot és befékez 100-ra. Én meg előzhetem vissza 130-cal. Aztán egy km után megint 200-zal húz el mellettem. Ez mi a toszért jó, sose fogom megérteni...


Országúton óra szerint 100-nál benyomom a tempomatot és azzal haladok. Tudom, hogy csal az óra és ráhagyás is van, még egy kicsi beleférne, de olyan életbevágóan sürgős helyzetben még sosem voltam, hogy traffipax határon kellett volna a km/h-kat centizgetnem. Na ez egy 1.0-s három ajtós régi Swiftesnek baromira nem tetszett. Eltartott neki egy darabig még végre lendületet vett. Már azon gondolkoztam, hogy félreállok valahol mielőtt nekem jön, mert láttam a tükörben, hogy küszködik mögöttem, többször próbál megelőzni, be nem megy neki, inkább mindig visszasorolt. Aztán végül egy egyenes lejtős részen csak összeszedte magát és elhúzott mellettem 130-cal (országúton!). Na mondom menjen, csak, legyen minél messzebb tőlem az ilyen barom. Erre pechemre jött egy emelkedős rész, ahol 80-nal alig tudott felcammogni. Pedig visszaváltott pörgette a motort mint az állat, azt hittem felrobban a kocsi úgy üvöltött a motor. Én meg kénytelen voltam visszaelőzni.

Nem, nekem sincs nagy köbcentis V8-s izomautóm. Csak egy 2.0-s kisdízelem nem is túl nagy kaszniban.

2016. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!