Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nem veszi be az oktatóaut...

Mért nem veszi be az oktatóautó az egyest?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni, egyesbe teszem (betudom rakni egyesbe, szóval nem én rakom rossz helyre) , indulnék és darálós hang van... pedig normálisan rakom be egyesbe (tökig kuplung, és egyes) oktató meg mondja,hogy rossz helyre rakom...berakatja velem üresbe, utána ugyan oda vissza,ahova én raktam.

2016. aug. 31. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, sőt biztos, hogy le van nyüstölve a kupplung és a váltó is. Egy oktatóautónál ez előfordul. Próbálj meg kétszer kupplungolni és határozottabban bánni a váltókarral.
2016. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez akkor volt az elején ha mégis picit engedtem a kuplungon közben mert a váltóra figyeltem és az az a pár cm is sokat számít. Ilyenkor ha meghallod akkor kuplung újra be , üres és újra.

Próbáld úgy hogy teljesen benyomod a kuplungot, erősen, tartod ezt és a váltóval is erősebben bánsz. Nálunk pl a 4-est vette erőszakosabban és a hátramenetet.

Én először egy teljesen új (tavaly télen vett, 5000km volt még csak benne) tanulóautón tanultam, annál alig kellett hozzáérni, nem is éreztem a váltást, így néha nem is tettem be, mert nem éreztem, oda kellett néznem, de nem tetszett, túl modern volt, a régebbire tettek át és annál erőszakosabb a dolog, kattan, érezni és ment is egyből :D

2016. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is ezt az oktatódnak kellene feltenni. Miért féltek tőle?! Azért van hogy elmagyarázza. :)

Egyébként esélyes, hogy a szinkron gyűrű már kopott. Ezen szokott segíteni az újra kuplungolás.

2016. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudok váltani egyesbe, nem a sebességváltóra figyelek, mert mielőtt elkezdtem is vezettem mondhatni sokat. (falun) Majd megpróbálom akkor azt,hogy erősebben beteszem egyesbe
2016. aug. 31. 17:38
 5/7 vatafak ***** válasza:
előtte küldj egy kettest és úgy egyesbe
2016. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szinkrongyűrű a probléma.

Kuplung be,tedd 2-esbe,majd rögtön 1-esbe,de a kuplungot ne engedd fel amíg 1-esbe nem tetted.

2016. szept. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oktató nem fog rám szólni?
2016. szept. 1. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!