Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szoktak köszönni egymásna...

Hogy szoktak köszönni egymásnak a motorosok? Tudom hogx intenek de hallottam h valaki csak kiteszi a lábát valaki kezével stb. Vagy ez az embertől függ?

Figyelt kérdés

2016. aug. 31. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Embertol/helyzettol fugg.


Mondjuk labhasznalatot en csak autoskent latok, amikor felrehuzodok, hogy elengedjem oket, akkor a labukkal koszonik meg, ha epp a kuplungkart tartja a kezuk.


Motoroskent en a balkezemmel intek, illetve a fejemmel biccentek ha epp foglalt a kezem.


Altalaban megvarom amig masok koszonnek nekem. Az elejen en is koszongettem boszen, amig az egyik szembejovo motoros feltartotta latvanyosan a kozepso ujjat, azota en nem koszonok elore. Mondjuk lany vagyok (rozsaszin dzsekimen latszik is), ugyhogy nekem nem kotelezo elore koszonni ;)

2016. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úhh hát az kellemetlen.. Köszönöm válaszod :)
2016. aug. 31. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban vannak a csülök emelgetők. Egyre többen. Szerintem ritka paraszt egy szokás.


Értem én, hogy veszélyes elengedni a kormányt, de amikor nyílegyenes úton elmegy mellettem vagy jön szembe és csak egy kutyahugyozópóz telik a másiktól intés helyett..inkább ne is köszönjön. Ha éppen nem gépészkedek ( tehát mondjuk nem egy tempósabb kanyar közepén találkozom a másik motorossal - ahol tényleg jobb nem elengedni kormányt- akkor a kezemmel intek). Ha pedig gépészkedek éppen - akkor nem tudok köszönni sehogy sem :)


Egyébként a lábemelgetést én régen csak Hringen láttam, amikor a pályamotorok vezetői a lábukkal jelezték, hogy a box utca felé fognak menni a kanyar után - ott valóban volt értelme ( azokon a gépeken nincs index )

2016. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bárhogy lehet köszönni, érteni fogja a másik, persze nem minden áron kell, ha nagyon figyelsz vagy helyzet van ne köszönj, senki nem fogja azt gondolni, hogy bunkó vagy. Én legtöbbször bólintani szoktam, vagy ha megállnak mellettem, akkor rendesen köszönök, hogy Helló stb. Ha szabad az út akkor intek.
2016. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb tempónál (pl városban), intek vagy ha mindkét kezem foglalt, akkor bólintok. Ha nagy tempóval megyek, vagy egy kanyarban bűvészkedek, akkor villantok (bólintásból nem sokat látnának).

A lábemelésről annyit, hogy én akkor szoktam, ha valakit előzök. Jobb kézzel a gázt húzom, ha balról előzök és ballal intek, azt meg lehet nem is fogja látni. Ezért "intek" a jobb lábammal.

2016. szept. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!