Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásánál...

Használt autó vásárlásánál mennyit szokás, mennyit illik alkudni?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 900 ezer - 1 millió Ft közötti értékű autónál?
2016. szept. 1. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez az autó állapotától és az eladó személyétől függ. Nyilván ha jó állapotban van a kocsi kevesebbet fog engedni az árból, ha meg egy rakás szemétdomb akkor sincs semmi garancia, hogy az eladó hajlandó lesz engedni belőle.

Vannak akik makacsul ragaszkodnak az árhoz.

2016. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

jaj neee...a vastaggal szedett kérdés fájt..méghogy mennyit illik alkudni?


ezen nyerítve röhögtem..


viszel hétszázezret, aztán közlöd, hogy ennyi van..vagy adják, vagy nem..

persze, ha nagyon kell az autó, akkor úgyis kifizeted..ha nem, akkor meg a feléből is kérhetsz ötven százalék kedvezményt...


kereslet-kínálat függő minden.

2016. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ, ha egy nagyon jó állapotú, a piacon keresett dízelmotoros autóról van szó, akkor egy fillért sem. De ha mondjuk valamilyen 3.0-ás benzines betegágy autóról van szó, akkor lehet 500-ért is megkapod.
2016. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát én ilyen 10 év körüli Ford Fiesták, Nissan Micrák, Suzuki Swiftek, Opel Corsák kategóriájában gondoltam, amik 1.5 alatti benzinesek.
2016. szept. 1. 16:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez is a kocsitól függ. Ha reális piaci áron van, jó állapotban, akkor sokat nem fogsz tudni alkudni. Ha az átírás költségeit megúszod, az szerintem már jó. Ha a bele is kilóg, vagy nagyon túl van árazva, akkor lehet, hogy többet is tudsz. Nézz körül mennyiért mennek azok amiket nézel, de erre nincs általános szabály. A tulajtól is függ. Attól is, hogy mennyire akarja eladni.
2016. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az eladótól függ. Mennyire kell neki gyorsan a pénz, vagy mennyire árazta túl az autót. Legfeljebb előre szólsz, hogy ne sértődjön meg, de neked ennyid van az autóra. Egy egymilliós autóa, ha az a hahu-n a kínálat alja, ne alkudj rá 300ezret, mert megtépnek :-) De próbáld meg a tv-ből ismerős módszert. Mondasz egy alacsonyabb árat, mint amit gondolsz érte adni és mentek egymás felé.
2016. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Bemész flegmán, nagyképűen, lenézően nézel a kocsira, megmondod az 1m autóra, hogy 700 ezer mert ezen minden rossz, de 800 tól feljebb ne menj.

Vedd elő a pénzt az hatásos ha magánszemélynél veszed.


Én kereskedőknél átlagosan 300 ezret alkudok mindig. és 2m nál drágább autót nem vettem még

2016. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

És ne egyedül menj, vagy nőkkel, hanem csapatban férfiakkal, lehetőleg olyannal aki szak szavakkal alá tudja támasztani h mi rossz az autón .

Hiába jössz családdal, jön a baba, stb, csak jobban átver mert tudja kell neked a kocsi

2016. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kereskedő az megint más. Ő nyomott áron szerzi be. Egy magánszemély nem biztos, hogy enged annyit, de attól is függ mennyire akarja eladni. Én elhajtanám azt, aki pofátlanul keveset mond. Sőt meg is tettem már.
2016. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!