Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Konkrétan miért kell messzire...

Konkrétan miért kell messzire elkerülni az olyan használtautókat amik már törve voltak?

Figyelt kérdés
Csak mint laikus kérdezem mert ha utána normálisan összerakják újra alkatrészekből akkor elvileg "ugyanolyannak" kéne lennie mint az eredetinek vagy ez egyáltalán nem így van?
2010. ápr. 21. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A vázban maradnak nyomok akkoris.

És akkor márr nem lesz ugyanolyan mint volt sajnos :(

2010. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Meg, ha a légzsákok is kinyíltak, akkor azt már nem tudhatod biztosan, hogy valóban cseréltek-e benne zsákokat.

Egy mezei autóvillamosságis megcsinálja, hogy ne rinyáljon a fed.com. és nincs benne zsák.


Szal veszel egy 3 millás kocsit 8 légzsákkal, de lehet, hogy nincs is benne, mert költséges.

2010. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ hogy hogyan volt összetörve. Általában a futóműve megy el vagy a karosszéria deformálódik. Ezek olyan komoly problémák is lehetnek amiket soha nem lehet "megcsinálni". Na persze ha csak egy kicsit voltak törve az szerintem nem gáz.
2010. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg. A gyakorlat mást mutat: egyrészt nem mindig sikerül tökéletesen helyrehozni a teherviselő elemeket. Ez pedig okozhatja azt, hogy utána az életben nem fog egyenesen menni az autó. Ezen kívül előfordulhat, hogy az elemek már nem érik el az eredeti szilárdságukat javítás után. Illetve az is gondot okoz, hogy törésnél megsérül a gyári felületkezelés és nem mindig sikerül teljesen pótolni, ezért a rozsdásodásnak is jobban ki vannak téve az ilyen autók.
2010. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és honnan tudod h rendbehozták azt az autót úgy ahogy kell? énmár megszívtam így egy életveszélyes roncsot vettem meg...többe került helyrehozni mint maga a kocsi, pedig nem 200ezerért vettemn
2010. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kocsi pl. frontálisan ütközött, a gyűrődő zónák megállították a másik autót, mielőtt az elérte volt az utastért. Megcsinálták az autót, "kihúzták" a korosszériát. Azok az elemek egyszer már megtették szolgálatukat, a legközelebbi ütközésnél nem áll meg a másik autó a motortérben, lehet, hogy a hátsó ülésig megy.
2010. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előttem szólónál az igazság! :)

Ha már egyszer törve volt, akkor legközelebb nem biztos hogy úgy fog elvezetődni az ütközés ereje ahogy kell... És rossz esetben ez valakinek akár az életébe is kerülhet.


Persze nem mind1 hogy volt törve az autó, mert ugye vannak kisebb és nagyobb balesetek / törések. De sajnos láttam már roncs autóból is összeeszkábáltat, amire sose gondoltam volna hogy még visszahozzák az aszfaltra és mégis. Na az ilyeneket kell elkerülni.

2010. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!