Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen baleseteket lehet csak...

Milyen baleseteket lehet csak úgy elkerülni, hogy gyorsítunk?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt csak nagy tapaszatlatú sofőrök tudják megcsinálni. Pl egy megpördülés, vagy ha látod hogy jön feléd a vonat, nem árt a gázt megnyomni.
2011. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pl: előzés
2011. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az előzés mióta baleset?
2011. nov. 6. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért kérded, mert ügye az az alapelv, hogy nem illik üresben gurulni, mert ilyenkor hirtelen gázadádra nem reagál az autó, így azt a balesetet amit gázadással el tudnál kerülni, üresben haladással nem tudod.


Mondok párat:

- sávot váltasz, de a mögötted jövő arra számít, hogy hamarabb átsorolsz, ezért nagyobb tempóval érkezik mögötted. Ha te lassabban váltasz sávot, akkor hátulról megtolhat. Hiába is veszed észre hogy gyorsítanod kéne, nem tudsz :) Persze ha hátulról beléd jön, ő a hibás, de attól még a kocsi törik


- szintén sávváltás: körülnéztél, látszólag minden ok. Elkezdesz sávot váltani, viszont akkor veszed csak észre, hogy a másik sávból és besorol valaki éppen ugyanabba a sávba. Ha a Te kocsid orra az ő kocsi orra előtt van mondjuk fél méterrel, egy gázfröccsel könnyen teljesen elé tudsz kerülni, és máris nem fogtok egymásnak menni


- szintén sávváltás: azt hiszed hogy van ott elég hely, és van is, csak a lyuk mögött haladó nagyobb tempóval érkezik mint te számítottál volna rá. ILyenkor egy gázadással fel tudod venni a tempót, nem fogtok egymásnak menni.


- szépen gurulsz üresben, mire meghallod a mentő hangját: jó lenne kihúzódni a jobb szélsőbe, viszont melletted éppen haladnak, ráadásul éppen 5 km/h-val gyorsabban mitn te. A melletted levő sávban a másik kocsi előtt van lyuk, oda épp át tudnál sorolni. Ehhez viszont gyorsítanod kell. Jó mondjuk ez nem baleset elkerülés, de valós szitu...


- amit előttem is említettek: havas, jeges úton ha kicsit csúzik az autó, egy ügyes gázfröccs csodákat tehet...



- ha látod hgoy oldalról mindjárt beléd szállnak (mert mondjuk a balról jövő magasról tett a jobbkézre), nem ártana egy baromi nagy gázt nyomni, és eltűnni az útjából...


- előzésnél amit előttem is írtak

2011. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nekem majdnem a scheggembe jött egy barkaszos, mert nem tudott fékezni a kenyérszervóval. Előttem pont lett egy kis hely az araszolásban, úgyhogy néhány tizedmásodpercen múlt, hogy padlógáz, majd padlófék, így belém sem jöttek és én se az előttem lévőbe.
2011. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előzés nem baleset:

de ha elszúród a helyzet felismerést, és a szemben jövő mindjárt odaér, akkor már nincs más választásod mint padlógáz is imádkozni hogy beférj az előzött elé mielőtt szemből neked jönnek. PLáne ha valaki jön mögötted, azaz ketten együtt előztök mondjuk egy teherautót.

2011. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én jártam már úgy, hogy egy kamion végig rám volt tapadva a városban. A közlekedési lámpa zöldről sárgára váltott, de úgy éreztem, hogy én itt fékezek, akkor az a minimum, hogy belém jön és kitol a kereszteződés közepéig. Úgyhogy inkább gázt adtam és még gyorsan átsurrantam.
2011. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Most segítettetek nekem egy szeméthegyni pénzt keresni. KÖSZÖNÖM!
2011. nov. 6. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet hülye kérdés de ezzel miért is kerestél pénzt?

Bizisten nem értem...

Fogadtatok valamiben valakivel és nyertél?

2011. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezek egy probléma megoldásához kellettek, és ezeket olvasva sikerült rájönnöm, hogy másképp is lehet, amit akarok.
2011. nov. 6. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!