Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat árt e az autónak 9...

JohnnyBoy002 kérdése:

Sokat árt e az autónak 9 hónap állás?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem a gépjárművet, egy 99-es Suzuki Swift B típusú 5 ajtós kocsit. Kezdőként kötöttem egy igen ismert biztosítóval szerződést, bíztam bennük, most jól rábaxtam. Majdnem a duplájára emelték a biztosítási díjat negyedévenként... baleseti adóval együtt. A baleseti adó az mi? Eddig nem láttam, hogy ilyet is fizetnem kellene.


Sajnos már benne vagyok az évfordulóban, nem tudom lemondani. Próbálkoztam azzal, hogy a Netrisken kalkuláltattam, kidobta ugyanazt a biztosítót, régi díjjal, ha újra kötöm a szerződést. Persze ezt sem lehet már, sőt ma bementem a legközelebbi irodájukba, az ügyintéző flegmán közölte, hogy ha nem tetszik, lehet busszal is járni... nah már most értelemszerűen nem azért tartok autót, hogy busszal járjak!


A helyzetem egyéninek mondható, egy tanya helyen lakom ahol elfogadható távolságon belül nincsen buszjárat. Kerékpárral minden messze van. A boltba is csak kocsival jutunk el, a legközelebbi is 10 km-re van. Van egy másik gépjárművünk is, ugyanez a típus, csak 94-es és Sedan. 9 éve van meg nálunk, rossz műszaki állapotú. Azért lett meg véve tavaly a másik, mert az jó műszaki állapotú. Ráadásul akkor a réginek le volt szakadva a futóműve, ezt a hibát kijavították. Azóta megy szépen a gépjármű, most decemberben lesz műszakija illetve nem sokára viszik el karosszéria munkára. Eredetileg azért lett meg tartva a régi kocsi, mert itt ha nem megy a kocsi akkor Te sem mész sehova... mindig kell egy üzemképes, azonban most ezzel a helyzettel azt találtam ki, hogy ki vonatom forgalomból 9 hónapra (tudom, hogy 6 hónap lehet egyhuzamba) a kocsit amíg újra köthetek biztosítást. Akkor lesz esedékes egy műszaki vizsga is, arra gondoltam akkor helyeztetném vissza forgalomba.


A kocsi jó műszaki állapotban van, új gumik vannak rajta. Okozhat e gondot a huzamosabb állás neki, főleg télen, garázs nélkül?



2016. szept. 2. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes, meg a legjobb az lenne, ha néha mennél vele egy kört majd télen is, mondjuk 2 hetente, vagy havonta. Tanyán úgysem lesz gond, nem fognak megállítani a rendőrök.
2016. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, kb kéthetente indítsd be. Az aksinak mindenképp fontos, de az olajozásra szoruló alkatrészeknek sem árt, ha időnként megjáratod őket.
2016. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha azért van autód hogy ne busszal járj, használd. Nem árt neki de jót sem tesz. Szerintem a kivonásnak is van díja. Ha meg kell két kocsi akkor egy kivont géppel megfogatni magadat nem jó móka. Mert ha a másik megadja magát mivel mész?
2016. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem is kb 9 honapja áll. időnként menni kell vele és ha lehet garázsban kell tartani ;) érdemes az akkut kivenni és bent a lakásban tartani télen
2016. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!