Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs időm a kresznél a...

Nincs időm a kresznél a tanfolyam részére hárnom sokat dolgozom ugyan ugy kikell fizetnem a tanfolyamot + a vizsgát. Vagy megoldható hogy itthon tanuljak? És elég csak a vizsgát kifizetnem?

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Iskolától függően meg lehet beszélni, hogy utólag/előre kitöltöd a jelenléti ívet.
2016. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulhatsz otthon online, de tanfolyam nélkül nem jelentkezhetsz vizsgára, ergo a tanfolyamot ki kell fizetned.

Az elméleti oktatás nem csupán lehetőség, kötelező lenne (B kategóriánál 28 óra), más kérdés, hogy sok iskola lazán kezeli a jelenlétet, de el kell könyvelni, nem lehet az utcáról vizsgára beesni a NKH-hoz.

Ha valóban annyira rugalmatlan az időbeosztásod, hogy nem tudsz elmenni az oktatásra, hogy oldod meg a gyakorlati oktatást, és a vizsgákat? Főleg a vizsga nem úgy működik, hogy te mondod meg mikor legyen.

2016. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 JohnnyBoy002 ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet kihagyni az oktatást, én anno sokat tanultam ott, nem is tudom most hogyan közlekednék a nélkül...
2016. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vizsgázni az mehet akinek van jogviszonya iskolával és 28 óra kresztanfolyamot telejsített: tantermben vagy lehet otthonról tanulni, akkor e-learninges leszel.

Ugyanúgy pénzbe kerül ez a fajta e-tanfolyam is, nincs olyan opció hogy fizetés/tanfolyam nélkül adnak vizsgára, hisz az ő hírnevük, statisztikájuk, arcuk, sőt felénk még ez a drágább fajta. Én tanterembe jártam és imádtam! Intenzív volt, 2 hét alatt ledaráltuk, este, de 80%-a a csoportnak elsőre át is ment! Aki nem járt be az jó későn is tudott menni. Nálunk rugalmasak voltak amúgy, mindenkinek megvolt a 28 óra, de aki kevésbé járt vagy egyáltalán... azt az oktató nem engedte a korai csoportba vizsgázni menni, nem volt ott, nem választhatott időpontot ha más jelezte a tanfolyamon hogy ő korábban akar menni mert felkészült, róla tudta is az oktató hogy igen, bejár, figyel, kérdéseket is tett fel mindig óra végén tesztelésre, tudta ki hogy áll azért.

E-learningre nem minden suliban van lehetőség amúgy, csak aki szerződött. Otthon ezt egyedül kell megtanulnod, a gép méri a teljesítést és ha kész vagy vele, kapsz egy igazolást, azzal jelentkezel vizsgára. Innentől számítva kb 3-5 hét mire időpontot adnak és ez olyan hogy ők mondják meg általában, mert van suli pl aki a reggeli időpontot preferálja, nekünk 7.30kor volt, 7.50kor már kint voltam... Az elsősegélyt is úgy tudod megszerezni ha tanfolyamra mész, anélkül jó eséllyel bukás... ez 2x2 óra + 1 vizsganap, ami általában délelőtt kezdődik és eltart egy ideig. Ezeket még a könnyebb kategória, a vezetést még nehezebb beszervezni, ugyanis pl nálunk szombaton 14ig van oktatás, vasárnap egyáltalán nincs! Hét közben (7től 21ig indulnak az órák de ugye az oktató is ember...) pedig előnyt élveznek akik már vizsgára készülnek, őket többször teszik be, néha csak egy időpontot tudnak a kezdőknek felajánlani hozzád igazítva, ha az nem jó akkor lehet kimarad az a hét mert nincs több szabad hely, ami baj ugyanis több mint egy hét alatt kiesik az a kevéske rutin is. Van ahol egy hónapra előre megmondják az időpontokat, nekünk heti a tervezés pl.

Ha rászánod magad a jogsira, akkor időt is kell áldozni rá plusz pénzt, nem keveset (ma már olyan 180-200-240ezer körül áll meg egy jogsi ha elsőre sikerülnek a dolgok pótórák nélkül!), máshogy nem megy sajnos.

2016. szept. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az iskolával kell megbeszélni.

Olyan NINCS, hogy csak a vizsgát fizesd ki!!!!


A tanfolyamot mindenképp ki kell fiezetned, plusz a vizsga díjat.


De miért nem kérdezed meg az iskolánál?

2016. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!