Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mit ajánlanátok első autónak?

Ti mit ajánlanátok első autónak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy egyedi, megbízható autót. Mivel nincs sok pénzem (max 700e költenék rá), ezért használtat vennék. Ki mit ajánlana nekem ebben az árkategóriában?

20\L



2016. szept. 10. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Suzuki Ignis, Suzuki Swift.
2016. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Isten ments. nehogy Suzukit vegyél... Golf 4 ,esetleg régebbi A3 ,Corolla,stb. Nehogy ott maradj a papír autó alatt....
2016. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

A Suzukinál jobb első autó nincs. Annyira utálom a sztereotípiákat, mindenhol ott vannak és semmit nem lehet ellenük tenni, egyszerűen nem bírom... Leírom a tényeket, aztán hagyom az egészet.


Japán autót vegyél. Ennyi. Ami Magyarországon jól van megcsinálva japán autó, az a Suzuki. Ami japán autót Németországban raknak össze, az rossz is, többnyire. De megnézheted a Toyotát, vagy bármit. Mivel használtat veszel, nem ajánlott a német autó, amik többnyire csak egy embert tudnak kiszolgálni, utána meg minden megy bennük tönkre. Később újonnan vehetsz németet, de ha öregebb, használt autót veszel, akkor a japánok a legjobbak, mert sokkal kisebb a szervizelés esélye.


Ignisünk meg nekünk volt, tizenvalahány éves, sokat használt, 200.000 km, egyszer nem volt szervizben, motorisztikailag tökéletes. Eladtuk, garantáltom, hogy még most is megy hibátlanul.

2016. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

10 évvel ezelőtt azt mondtam volna, hogy legjobban egy német autóval jársz.

5 évvel ezelőtt, hogy majdnem mindegy mit veszel, ugyanúgy pariban vannak a a német autók a többivel.

Ma, ennyi pénzért gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy mindegy, csak ne németet. Oké, mondjuk egy Polóval vagy Fabiával nagyon nem lehet befürödni, de összességében ezerszer inkább egy kis francia (206, Saxo, Twingo, Clio), olasz (Punto, Stilo, Ypsilon), japán (Yaris, Colt, Swift, Logo) vagy akár koreai (Getz, Rio, Kalos). Mivel itthon presztizsből mindenki német autóval akar járni, sokkal nagyobb az értékvesztése ezeknek a modelleknek, vagyis ugyanazon az áron jobb üzletet kötsz velük. Persze típushibák minden autónál előfordulnak, de ha nem valami leharcolt példányt vesz az ember, akkor az ilyen 2000-2005 körül gyártott példányokkal ma már akár 5-10 évre előre is lehet tervezni.

2016. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Oliver38 ***** válasza:
100%
én az Opel corsa B-t ajánlanám ugyanis abból már 300e körül egész szép állapotuakat lehet találni,mondjuk 95-elöttit az nem légzsákos(talán szebb légzsák nélkül)mondjuk ez már részletkérdés lényeg az hogy egy autónál miután megvásároltad illik kicserélni 1-2 dolgot mintpéldául:motorolaj,olajszűrő,vezérlés(szíj,feszítőgörgő,vizpumpa,termosztát),üzemanyagszűrő. ezek kb 100-150ezer forint ha szerviz csinálja.én ezeket is belekalkulálnám és így már 550ezer körül járunk, ami pont jó mert még váratlan költségekre is marad pénz.(vigyél szerelőt/ismerőst amikor megnézed a kocsit).
2016. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

700ból sok egyedi auto kijön kérdés mire kell? mennyire van havi kiadásokra pénzed? mennyit mész vele?

Pl. egy fiat X1/9 is aranyos kocsi, első kocsinak nem túl erős és esőben még csapatni is elég az ereje. Keveset is eszik a kis tömeg és gyenge motor miatt.

2016. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Koaxk Ábel ***** válasza:

Mi neked az egyedi autó? Amúgy ennyiből inkább tucat autót kapsz, főleg olyat ami még megbízható is.


Amúgy ha picit dögösebb vonalra vágysz akkor nekem hirtelen a Seat Leon ugrik be, talán ennyiért már van, de az sem lesz egyedi.

2016. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Opel Corsa!

Tipikus apró, női autó, kis fogyasztással, faékegyszerű technikával. Örök élet, meg egy nap.

2016. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jaaa, ha egyedit akarsz, akkor felejtsd el a Suzukit, a csapból is az folyik.
2016. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, az egyedi alatt azt értettem, hogy nem jön szembe velem naponta 3 ugyan olyan.

Kinéztem magamnak egy 2001es Toyota Corollát. Arról van valakinek tapasztalata?

2016. szept. 10. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!