Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől akkora nagy szám, ha...

Mitől akkora nagy szám, ha egy autón van vonóhorog?

Figyelt kérdés
Böngészem a használtautó-hirdetéseket, és ilyen öles nagy betűkkel, felkiáltójellel van kiemelve mindig, ha van az autón vonóhorog. Egyrészt miért ekkora sztárság ez, másrészt ha épp nincsen rajta, akkor mennyiből áll rakatni rá egyet? Misztikum.

#vonóhorog #májerség
2016. szept. 10. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

új vizsga, új papírok ez kb. 30.

vonohorog 30-200közt(kocsitól függ)

elektronika 0-200közt(kocsitól függ)

felszerelés 10-50(ha nincs előkészítve és újfajta kocsi amin elég sokat kell variálni és a kárpitokat se egyszerű kiszedniott lehetmár 50 is)



Tehát 70től 480ig bármi lehet.


Ha épp úgy jön össze, hogy a felszerelés nem a legolcsóbbak közt van és a kocsi piaci értéke elég alacsony ott már bizony igen nagy % a felszerelés a kocsi árának!

2016. szept. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Atyaúristen, sosem gondoltam volna, hogy ez nem csak egy tízperces, filléres módosítás. Köszi, hogy megvilágosodhattam, ment a ződ.
2016. szept. 11. 00:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én akartam vonóhorgot tenni a G Astrámra, márkaszervizbe szoktam vinni javításra ha olyan munka van amit én magam nem tudok megcsinálni, egyrészt azért mert közelben van, másrészt azért mert nem túl drágák és gyorsan csinálják amit kell. Műszaki előtt vittem teljes átnézetésre, előzetesre és ott puszta kíváncsiságból rákérdeztem hogy vonóhorgot mennyiért raknak rá. Mondták hogy ha vizsga előtt ráteszik és újrapapírozzák az egészet akkor már megúszok 15-20 ezer forintos kiadást de még így is elég drága mert ha bontásból is veszek vonóhorgot akkor is az elektronikához szükséges dolgokat meg minden szerelési díjjal együtt durván 50 ezerre jönne ki, és jó 3 órát kell számolni erre de legjobb esetben is minimum 2 óra. Nem egy olcsó mulatság én inkább lemondtam róla mert alapból évente max 2 alkalommal használnám ki, arra meg tudok kölcsön kérni kis platós autót ami már olcsóbb.
2016. szept. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A vonóhorog sok esetben hasznos is lehet. Pl nekem sincs a kocsin, de 3-4 alkalommal jól jött volna szállításnál ha van és kölcsönkérek egy utánfutót. Utólag felszerelni nyilván ilyen alkalmi dolgok végett nem éri meg nekem, de a következő autót ha veszem lehet odafigyelek rá. Soha se tudni kell e majd. :)

A hátulról való koccanás, rácsúszás esetén is sokat felfog a horog. Itt kis sebességet érts ezalatt.

2016. szept. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Az első hozzászóló tűpontos útmutatót adott.


Ma már nem olyan egyszerű egy vonóhorog a kocsin, mint 40 évvel ezelőtt.

Ma már kell a műbizonylat a horoghoz, nem lehet házilag applikálni, és a visszajelző miatt bontani kell mindent a bal oldalon végig.


Az egyik zsír új kocsimra felszereltettem egy vonóhorgot, mert a Belvárosban parkoltam, és jobb a békesség..meg is történt a baj, egy ideges fazon meglökte a parkoló autóm. Neki elől mindene szétszakadt, le kellett emelni a horogról a kocsit, mert fennakadt...még neki állt feljebb, hogy ha nem lett volna az ott rajta, neki kisebb lenne a kár..


Ma már száz alatt nem lehet megúszni a fentebb felsorolt okok miatt. A fix horog a múlté, csak levehetőt engedélyeznek. Pont ezért ajánlott a zsír új, műbizonylattal, szerelési munkalappal.

A vonóhorog nem játék.

2016. szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem a Mondeo-ra 50.000Ft-ért raktak fel cakkon-pakk, és normálisan meg van csinálva! Igaz, hogy azután azonnal műszaki is lett csinálva, de azért akkor sem 480.000 Ft..
2016. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%

Semmilyen formában nem támogatom a fix vonóhorgot!


Azért, hogy sunyi alakok ne törjék rommá az autóm oldalát, utána meg lelépjenek, hisz az ő autójukon nem lesz kár.

Múlt hónapban ismerősöm új A6-osát intézték el vonóhoroggal, elkövető lelépett.


Manapság lomis autókon van csak fenn vonóhorog.

2016. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Utolsónak. Manapság csak kulák bunkók járnak új audival.

Kicsit visszavehetnél az arcodból, ha már ide kell járnod hazudni, mert otthon nem hiszik el.

2016. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Nallunk vajdasagban nem is szabad fix vonohorgot szerelni az autodra mar vagy 5-6 eve (akinek az elottrol van az persze ok) es a forgalomba a horog nem lehet fenn az auton csak ha rajta az utanfuto,ahogy az utanfutot leakasztod,a horgot is le kell venned...
2016. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha veszel egy kocsit 500ért akkor nem mind1 hogy van rajta egy vonóhorog vagy rakatsz rá 80 ért és 580-ba van a kocsid.

Jó dolog ha mindig rajta van mert ha beléd jönnek hátülról akkor kicsit véd. Az más hogy sokszor pakolászárkor beleütöd a lábad :D

2016. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!