Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor. Olajnyomassal kapcsolat...

Motor. Olajnyomassal kapcsolatos kerdesem lenne valaki vmi tanacs?

Figyelt kérdés
Szoval tegnap vettem egy motort 125cc hazajottem vele 3 oras ut semmi baja nem volt. Ma reggel elmentem varosba ide oda 2 oran at kb, aztan elkezdett pirosan vilagitani az olaj erzekelo. A kutig elgurultam, megneztem van e benne olaj a palca azt mutatta h van, de azert utanontottem egy picivel 10w40 el. Aztan jarattam kicsit es ugyanugy piros volt. Hazagurultam vele semmilyen hibat nem tapasztaltam. Na valaki jotanacs? Szerelovel beszeltem megnezi csak kerdes hogyan viygem el meg lehet e nagy baja?

2016. szept. 12. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Motorvásárlás után az első dolgom,hogy lecserélem az olajat.

Ki tudja az elöző tulaj mit rakott bele.

2016. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen holnapra le is van beszelve mar az olaj csere, ahogy lebeszeltem a seaccal ra 1 orara tortent ez
2016. szept. 12. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
tegyel bele egy kicsit vastagabb olajat.
2016. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány miliméterrel legyen vastagabb? Autosboltba aztmondták maximum 3mm vastagabb fér el!
2016. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kutya baja a mocinak és csak az olajnyomás gomba rosszalkodik, ami méri és jelzi neked ha gáz van. Ha ez tönkremegy, akkor is jelez ha nincs semmi gáz. Először ezt nézném, ez gyakori.
2016. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen lehetseges szerencsere semmilyen rossz zajt nem hallok(muszaj voltam eljonni vele meloba) plusz holnap valhigy a szereloig el kell mennem. Mit gondoltok ha alacskny fordulaton tarttom szep lassan megyek csak kibirja nem ?:/ kb 20 percre van a muhely
2016. szept. 13. 02:55
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Ez sem biztos, hogy jó megoldás. Van olyan eset is, amikor az olajszivattyú csak magasabb fordulaton képes teljesíteni. Vagyis akkor pont az alacsony fordulattal fogod kivégezni a motort.

Csavarj be egy mechanikus nyomásmérőt az olajgomba helyére be, és a mért értéket hasonlítsd össze a gyárival. Rögtön kiderül a nyomás kevés, vagy a gomba rossz. Jah és minél hamarabb az előírt sűrűségű és mennyiségű friss olaj!

2016. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!