Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra f (C14SE) időnként nem...

Herczegh József kérdése:

Astra f (C14SE) időnként nem indul. Teker, szikra van, relé jó, pumpa nem kap áramot. Korábban a szűrőnél leengedtem a benzint, utána indult, idén így sem. Egyszer csak indul és félévig jó. Lehet, hogy repedt az üa. Cső és levegőt szív? Valami ötlet?

Figyelt kérdés

A hiba szinte csak nyáron jön elő (idén kétszer).

Felvetődik a kérdés, miért nem viszem szerelőhöz. Nem a településünkön lakik és többször már amikor el akartam vontatni, akkor beindult. Hibakód nincs. Ha jár a motor, akkor nem áll le. Amikor el kezdi a hibát produkálni, 1-2mp-et jár és leáll, utána csak teker és teker...



2016. szept. 12. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Benzinpumpa vezetéke el szokott törni.

Ha nem indul meg kell mozgatni. Ha úgy indul akkor az a baja.

Vagy főtengely helyzet jeladó de inkább az első.

2016. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A kuplungot lenyomva tartod. Nekem egy C14NZ motoros Astra F-em van és nagyon sokáig kumplungtartás nélkül indítottam el a motort. Azt csinálta hogy bepörgött a motor, de egyből le is állt, és csak folyamatos gázfröccsel tudtam megtartani a lendületet. A lényege hogy a kuplung lenyomásakor megtartja a magas fordulatszámát.
2016. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbáltam már kuplunggal és anélkül is indítani, nincs különbség. A vezetéket is mozgattam már és semmi. Amikor nem indul egyáltalán nem lehet mérni feszültséget a pumpánál a vezetéken. A relét is teszteltük, direktre is kötöttük és semmi. Nekem is eszembe jutott a főtengely jeladó, sebességben tologattam, hogy forduljon a főtengely, de semmi. Tavaly szeptemberben leengedtem a benzint és utána nem soká beindult és idén július végéig hibátlanul indult. Utána húzásra beindult és mostanáig megint jó volt. Nekem olyan gyanúm van, hogy túlnyomás keletkezik az üa.rendszerben és letiltja a pumpát és nem is juttat benzint a hengerekbe. Illetve azt nem tudom, hogy mi érzékeli a nyomást, mert lehet, hogy az rossz, ami melegben(főleg párás légkörben, vízközelben)megzavarodik.
2016. szept. 12. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Főtengely jeladó tud olyat csinálni, hogy a melegtől elromlik és nem adja a fordulatszám jelet, láttam már ilyet. Az a baj, hogy az igazi az lenne, ha műszerrel nézné valaki, hogy amikor épp nem indul akkor mutatja-e a fordulatszámot. Enélkül max tippelni tudunk.
2016. szept. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vida Sándor ***** válasza:

Nekem hasonló volt, mindennel próbálkoztam, kontakt hibára gyanakodta, aztán egyre sűrűbben jött elő. kivettem a benzinpumpát, működött, visszatettem , működött, aztán megint nem. Egyik kivételnél úgy sem indult el, megütögettem, és már pörgött is. Nem szórakoztam, vettem egy benzinszivattyút, azóta semmi gondom. X16xel f astra

Aláfekve a benzintank oldaláról néhány csavar kitekerésével kivehető, csak ne legyen tele a tank.

2016. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is a pumpa volt az első gyanúm, de szerintem nem. A pumpáról lehúztuk az érintkezőket és az a baj, hogy áramot sem kap(gyanítom, neked ferdehátú van, mert a kombinál elég nehéz hozzáférni a pumpához:-)). Ma a főtengely-jeladóból jövő csatlakozót mértük(ami a szíjak felől van), viszont indítózásnál nem mutatott semmit. Azt viszont nem tudom, hogy indítózásnál kellene ennek mutatni értéket?
2016. szept. 14. 12:34
 7/9 Vida Sándor ***** válasza:
Amúgy kombim van, és indítózásnál kellene kapnia áramot, de gyújtásnál nem.
2016. szept. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Próbáltuk behúzatni, de még sem fel sem röffent. A főtengely jeladót megtisztítottam(ami az ékszíjtárcsa melletti fogazott tárcsából kapja a jelet). A pumpához nem megy áram, a relé jó. Szikra van. Van még jeladó a motorban a tűzfal felőli részen(szíjjak felőli oldalon), amiből egy vezeték jön ki, illetve a seb.váltóból is jön egy jeladó. Ezek nem tudom milyen milyen célt szolgálnak. Ha valaki tudja, jó lenne ha megírná, illetve van-e szerepük az indításnál?
2016. szept. 18. 19:18
 9/9 Balikacsanya válasza:
Végül is lett valami megoldás? Ugyan ezzel a problémával küzdök :/
2021. jún. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!