Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007-es Mitsubishi Colt...

Viper5757 kérdése:

2007-es Mitsubishi Colt váltókar nehezen mozog oldal irányba. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégiben vettem egy 2007es Mitsubishi Colt-ot és a napokban vettem észre hogy a váltó kar nem ugrik vissza üresbe középre. Leginkább egy 2-esből 3-asba váltásnál zavaró mert mindig megakad vagy félre váltok.(nem szoktam ezt meg) Amugy minden sebességet nagyon könnyen finoman vesz be , csak ez az üres bosszant , nehezen mozog oldal irányba a kar. Volt már valakinek ilyen tapasztalata ? Ha igen hogy oldodott meg a probléma ? Előre is köszönöm.



2016. szept. 14. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem Coltom van, de nekem a váltóbowdenek megszorulása okozott ilyet.

Mindkét bowdent (nem igazán bowden, mert nem csak úz, hanem tol is, merev a bele) leakasztottam a váltóról, aztán bent kopptól koppig mozgatta valaki a váltókart, miközben lent egy injekciós fecskendővel (tű is volt rajta) folyamatosan lassan olajat nyomtam a gumi porvédő alá. az olaj 95%-a persze szépen kijött orrán-száján, de a maradék 5% a mozgatástól szépen felment a bowdenben, és azóta mindkét irányban könnyen mozog, visszaáll üresbe, két ujjal lehet kapcsolni.

2016. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ , én sajna nem értek ennyire az autóhoz meg lehetőségem sincs ahol megnézzem , de majd egy szerelőnek elmondom , mert ezelött annyit mondtak rá , hogy müanyag a belseje és azért nem ilyen. ( De persze elötte nem volt igy hogy nem állt vissza)
2016. szept. 15. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!