Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet e közlekedni illetve...

Lehet e közlekedni illetve forgalomba helyezni egy REPLIKA autót?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy lehet e forgalomba helyezni egy replika autót, úgy hogy ténylegesen szerelők csinálták és készítették? Lehet e redszámot rakni rá biztosítást kötni és egyebek illetve közlekedni vele? Láttam egy weboldalt ahol Lamborghini Veneno autót gyártanak annyi különbséggel, hogy más motor van benne és természetesen a kaszni se eredeti, hanem gyengébb anyagbol készült viszont teljesen forgalom képes állapotú szoval minden megvan benne ami a közlekedéshez elengedhetetlen itt gondolok pl.: fék, visszapillantó stb. Előre is köszönöm a válaszokat. weboldalt itt találtok: [link]

2016. szept. 18. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Szánalom, hogy ilyennel akarsz vagizni, ráadásul a tömegközlekedés rovatba rakod a kérdést.
2016. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen mert a közlekedésről kérdeztem, hogy lehet e vele közlekedni az utakon. Nem értem ez miért nem a tömegközlekedésbe vág bele?! Illetve senki nem mondta, hogy vagánykodásból veszi a paraszt csak szimplán, mert gyerekkori álom és ugyebár az emberek célja megvalósítani az álmait.
2016. szept. 18. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha vannak az autónak EU-s homológizációs papírjai, akkor forgalomba helyezhető.

nem egyszerű menet... ;-)

2016. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Fogalmatlanka, kicsit vicces, ahogy a tömegközlekedés szót magyarázod.

Tömegközlekedés az, amikor az ember nem saját járművel közlekedik, a 70 kilós valagát 1 tonna vassal cipeltetve, hanem busszal, villamossal, metróval, bármilyen közösségi közlekedési eszközzel teszi ezt.

A villantós fostalicskád, amihez se eszed, se pénzed nincs (ha lenne megvetted volna, és mire beérkezik az országba, azt is tudnád, hogyan papíroztasd le) nem tömegközlekedési eszköz.

2016. szept. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress olyat, amit más már forgalomba helyezett, vagy csináltasd meg profi céggel.

Magyarországon a forgalomba helyezés szinte reménytelen, de aki profi, az tudja, hogy hogyan lehet külföldöl lepapírozni és behozni az országba.

Szerintem határozottan nem érdemes ilyesmivel foglalkozni. Keress egy szép autót. Políroztasd fel. Egy tip-top autó jobban mutat, mint a legtöbb házi kókány.

Volt lehetőségem (szinte) újszerű szoci autóval beállni durva luxusautók közé. Nagyobb volt a respektje , mint a "luxusautóknak". Ciki volt, hogy kérdezték, hogy hol vettem, hogy csináltam, stb.. Csak a gazdája velem küldte lemosatni...

2016. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!