Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hányszor buktatok meg...

Ti hányszor buktatok meg forgalmi vizsgán? Hány órát vezettek a sikeres vizsga előtt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg hasonló kérdés van, de már szinte mindet elolvastam. Azt is tudom, hogy mindenki más, és hogy a statisztika ilyen téren nem sokat ér, de megkönnyebbülnék, hogy ha tudnám, hogy nem csak én jártam így (főleg mostanában). Tegnap sikertelen lett a forgalmi vizsgám, ez volt az első, de nagyon megviselt mivel nem vagyok az a "megbukós" fajta, de egy ilyen helyzetre nehéz felkészülni. Minden más elsőre ment. Sok kis apró hibám volt, plusz a vizsgabiztos is precíz és szigorú volt, bár kissé elnéző is, nem hibáztatom, én voltam a dekoncentrált. A legnagyobb problémám, hogy nem jól mérem fel a parkolóhelyek méreteit, egyáltalán nem félek kis helyekre beparkolni, persze ez a vizsgabiztosnak nem tetszhet. (Nem is tetszett, azonnal meg is buktatott a szűk hely miatt). Ti magabiztosnak éreztétek magatokat vizsga előtt? Én előtte való napon még jól vezettem, aztán jött a vizsgadrukk...Ti is úgy éreztétek, hogy összedőlt a világ, vagy lazán fogtátok fel, hogy majd legközelebb sikerül? Vettetek plusz órát a sikertelen vizsga előtt és ha igen mennyit? Plusz órákkal jobb lett, vagy így sem sikerült? Bocsi a sok kérdésért és köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 20. 17:23
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és még hozzáteszem, hogy engem az is nyugtalanít kissé, hogy most várnom kell 2-4 hetet kb. a következő vizsgáig, legszívesebben most mennék órákra és már a héten vagy max a jövőhéten újra vizsgáznák.
2016. szept. 20. 17:27
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kötelező óraszámot vezettem le. Elsőre átmentem. Ennek 14 éve. Miskolcon.
2016. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
54%

Nekem 36 levezetett óra után elsőre sikerült a forgalmi vizsgám.

Viszont azt tudom neked tanácsolni, hogy ne vedd világ végének a dolgot, hisz ez nagyrészt a vizsgabiztoson is múlik. Én nem engedtem el a gyalogost, mégsem húzott meg. Ha olyat fogsz ki, aki arra hajt, hogy minél több embert buktasson meg, az úgyis talál valami kivetnivalót, ha másnem kitalál egyet.

Átlag 5 plusz órát javasolnak amúgy, de van olyan ismerősöm, aki csak 2-t vett pluszba, és sikeres vizsgát tett másodjára. :)

17/L.

2016. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Gratulálok mindkettőtöknek! :)


Hát nekem nem volt ekkora szerencsém, ha egy gyalogost nem engedtem volna el, szerintem ott helyben meg is ölt volna...:D Aznap 6-7 ember vizsgázott, 1 ment át, gondolom buktatós fajta. Volt olyan is, aki már bukott nála és úgy ment aznap megint. Volt kisebb nagyobb hibám, nem tetszett neki, a parkolásnál megelégelte, hiába beparkoltam szépen, igaz szűk helyre, de na... Neked hatalmas szerencséd volt akkor, mert előttem az egyik lányt épp egy gyalogos miatt buktatták meg. 6-8 órát tervezek egyébként, csak hát már így is sok anyagilag és pszichésen is. Jövőhéttől heti egy nap vizsgáig és vizsga előtti napon zsinórban 2-3 napot mennék.

2016. szept. 20. 17:59
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

en negyedikre mentem at ferfi letemre:D

olyanokon buktam meg, hogy vissza gondolva nevetseges, ez 10 eve volt azota se tortent velem semmi az utakon (kopp kopp)

elson nem tudtam aludni es egy teljesen elbszott dolgon buktam meg de mar az elejen: egy kis utcabol kellett kimennem egy foutra, de ugy, hogy volt kozlekedesei lampam az uton es zold volt nekem, de volt rajt egy stop tabla es en azt figyeltem valamiert es megalltam :D ennyi eleg is volt... mai napig nem ertem minek van rajta stop tabla, na mind1

masodikra meg harmadikra mar nem emlekszek, de vmi jobbkezes utca volt benne...


amikor atmentem akkor is belekotott, hogy egy negysavosrol levezeto uton harmasban mentem le, pedig tok termeszetes volt, de atengedett ;)

oktatom mar idegbeteg volt elso bukasnal is, de utana meg jobban, hogy ritka jo sofor vagyok es nem erti miert bszom el:D

szoval eleg sokat szamit egy normalis vizsgaztato

meg mentalisan dol el az egesz, negyedik alkalommal mar ugy mentem el, hogy egy honappal kesobb es nem kertem plusz vezetest elotte, lesz ami lesz alapon es lehet ezert sikreult ;)

2016. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hát jó neked (nektek). :)


Stop vagy egyéb más tábla azért van lámpáknál, hogy amikor nem működik, akkor azt kell figyelembe venni. Mikor én a KRESZ-t tanultam, nekem az oktatóm mutatott egy piramist, hogy úgymond a felső mindent visz, az a legfontosabb. Fentről lefelé: Rendőr jelzései - lámpa jelzései - jelzőtábla - útburkolati jel - jogszabály (pl. jobbkéz szabály). Szóval ha a lámpa nem működött volna, vagy sárgán villog, akkor kellett volna figyelembe venned a STOP táblát.


Remélem, hogy most én is egy jó vizsgabiztost fogok ki.

2016. szept. 20. 20:00
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Húsz éve kamionozom.Az idén úgy döntöttem, hogy váltok. Beiratkoztam autóvezető szakoktatói tanfolyamra. A felvételi része, hogy minden kategóriából újra meg kell csinálni a gyakorlati vizsgát. KÉTSZER! megbuktam B kategóriából, és egyszer D-ből. Nálam is a dekoncentráltság okozott problémákat. Meg persze a sok rossz beidegződés.


Ezt most csak azért írtam le, hogy biztatásképp tudd, nem csak te rontasz el dolgokat. És hogy a jövőre én is olyan kezdőket oktatok mint Te, és énis megbuktam kétszer is. Menj el néhány pótórára, aztán legközelebb nem lesz semmi gond!

2016. szept. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Húh ez (is) nagyon sokat segített. Köszönöm! :)
2016. szept. 20. 20:36
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

amúgy sokszor szeretik arra vinni a vezetőket ahol meg lehet buktatni őket :)


emlékszem egy útvonalra, ami be vitt egy átlagos utcába, majd az út felénél hirtelen kint volt egy 10km/h korlátozás, aminek semmi értelme, mert nem volt semmi középület, iskola vagy építkezés... szerencsére oktatóval is mentünk arra párszor és figyelmeztetett már akkor :)

szóval ilyen kis hülyeségeken megtudnak húzni...

másik meg, hogy nem figyelem eléggé a tükröket, közben meg folyamatosan néztem őket, csak a fejemet nem mozgattam látványosan!!... erre is érdemes figyelni, hogy tényleg érzékelje a vizsgáztató, hogy figyelsz

2016. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Lehetséges... Valószínűleg én sem mozgattam feltűnően a fejem, nem baj, tanultam belőle. Legközelebb jobban odafigyelek, veszek pár órát és ha legalább sikerül, magabiztosabb leszek, mintha most mentem volna át. :)
2016. szept. 20. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!