Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesen ki vagyok zárva a...

Teljesen ki vagyok zárva a hivatásos kamionozásból ha enyhe színtévesztő vagyok (állítólag)?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és nagyon zavar a dolog mivel nemzetközi kamionozás az életcélom.

Szorgalmasan tanulom a nyelveket és dolgozok az iskola mellett, hogy legyen pénzem autóra és jogosítványra.



2016. szept. 24. 18:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha jogsit tehetsz.

Már nem emlékszem rá pontosan, de a színtévesztés nem kizáró ok a vezetésnél, hiszen a lámpánál a sorrendet figyeled leginkább, az meg, hogy piros vagy pink kocsi megy elötted le van szarva. a táblákat fekete-fehérben sem lehet összetéveszteni szóval én nem hiszem, hogy hivatásos alól kizárást jelentene.

De a legegyszerűbb, ha Hétfőn suli után szépen fogod magad, aztán felhívsz egy autós iskolát ahol kamionra is oktatnak, aztán megkérdezed, hogy mi a hivatalos álláspont, illetve, hogy soförkártya, és Páv vizsgánál van egy valmi ilyesmivel kapcsolatos kizáró tény.

2016. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Állítolag? Az hogy? Na mindegy.

Háziorvos csinálja az eü vizsgálatot.

Ha ennyire foglalkoztat a téma menj el hozzá, hogy tesztelje le a látásod és kiderül, hogy megkapnád-e a 2-es csoportos alkalmasságit.

Meg fogja érteni, hogy szeretnéd tudni lehetsz -e kamionos vagy ne is foglalkozz tovább a gondolattal mert úgyis mást kell választanod. Fizetni valószínűleg kell érte.

2016. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A színtévesztésnek is ezer fokozata van, még semmit sem szabad feladni. Sima B kategóriás jogsid még lehet, a hivatásosnál van az hogy picit szigorúbbak a követelmények, de leginkább annál amikor embereket kell szállítanod, ha buszozni akarsz arra a legszigorúbb tudtommal. De azért én se vagyok ezzel 100% ig tisztában, érdeklődni kell az autós iskoláknál erről.
2016. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Csak egyféle 2. csoportos orvosi vizsgálat van, nincs különbség a buszvezetők és a többi hivatásos gépkocsivezető orvosija között.
2016. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Korrekciós szemüveget nem fogadják el?

Úgy tudom, azzal pilóta is lehetnék...


Nem választok mást...nem tudok.

2016. szept. 24. 19:05
 6/22 A kérdező kommentje:
Látom a lámpákat és a közlekedési táblákat is. Nem vagyok színvak.
2016. szept. 24. 19:44
 7/22 A kérdező kommentje:

Azért állítólag, mert a neten csináltam teszteket és mindig ezt írják:

[link]


[link]


Már most elvesztem, pedig még nem is vezettem egyedül.

2016. szept. 24. 20:09
 8/22 anonim ***** válasza:

7

a tesztjeid szerint rendben vagy.

Komoly ez a kérdés?

2016. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha a baboskönyv megy orvosin, akkor simán lehetsz hivatásos. A fenti tesztekből úgy tűnik simán átmennél. Mi a probléma? :D
2016. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Komoly, mert az iskolaorvos azt mondta színtévesztő vagyok.

De mindegy, majd kiderül ez az egész ha ott leszek.

Második megoldás a szemüveg, ha nem fogadják el akkor viszlát Magyarország (úgy mondom ezt, hogy nemzeti/jobboldali beállítottságú vagyok) irány Németország vagy Ausztria...ott már elfogadja minden orvos. (Még a pilótáknak és az irányítóknak is!!)


Nonszensz az ami az országban megy minden téren.

Kíváncsi vagyok mi lesz 5 év múlva...A korosztályom 80 százaléka semmirekellő, csak azt csinálják amihez kedvük van, a munkától undorodnak.

2016. szept. 24. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!