Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjáraton és gyorsításkor...

Alapjáraton és gyorsításkor ráz, megnőtt a fogyasztás. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Van egy Toyota Corolla E11 1.4 VVTi-m (180.000Km) és tegnap indulásnál vettem észre, hogy mintha megváltozott volna a motor hangja alapjáraton és gyorsításkor is ráz egy kicsit. Ma a fogyasztásmérőn is észrevettem hogy kúszik felfele az átlagfogyasztásom. Az eddigi 6.6 helyett 8.8L lett.


Erején nem vagyon veszek észre változást, habár próbálok óvatosan járni vele így.



2016. szept. 25. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyújtásra gyanakodnék,bár ott azért érezni kéne hogy gyengült.
2016. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy egy henger nem működik. Amotorhiba-jelző nemsokára kigyullad, mert minden letérdel, főleg a katalizátor.

Ezzel így nem ajánlatos járni, mert a gyertyacserétől sokkal többe fog fájni.

2016. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, erre nem gondoltam. 20e km óta van nálam, de a gyertyákat még nem néztem soha. Logikusnak tűnik.
2016. szept. 25. 18:39
 4/12 anonim ***** válasza:
De vedd is ki őket mihamarabb, mert a nem működő henger hazavágja a katalizátort. meg amúgysem normális a három henger...
2016. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Holnapra már vettem is ki szabit. Motorral megyek autósboltba, ki is cserélem mindet.
2016. szept. 25. 19:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem a gyertyákkal volt probléma. Kicseréltem őket, de nem változott semmi. Most jobban meghallgattam és úgy tűnik, hogy minden henger jár, csak valahogy jobban rázkódik a karosszéria, mint egészséges állapotában. Nem füstöl gázadásnál se, a 710-es kupakot letekerem, nincs észrevehető kartergáz, nem veszek észre az említett dolgokon kívül semmit. Esetleg még annyi hogy az összes gyertya fehér volt, de ahogy nézem ez még normális is lehet kép: [link]
2016. szept. 26. 14:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Jónak látszanak, talán a hézag egy cseppet mintha nagyobb lenne. Mérd meg, asszem 1 mm a jó.


ha nem füstöl, ha jók a gyertyák, jó a színük,nem világít a sárga lámpa sem, akkor feltarom a kezem...megadom magam. lövésem sincs mi lehet.

2016. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gyújtás nem csak gyertyákból áll,hanem trafóból és kábelekből,sok esetben meg elosztóból is.


Bárhol lehet a hiba.


Nálam például néha csak lecsúszik egy kábel az elosztóról,mert a hátsó hengersor gyújtásának fejjel lefele vannak a csatlakozói az elosztón.


A remegő kasztni vagy egyenletlen járás miatt (kihagy egy henger) vagy rossz motortartó bak miatt lehet( de attól meg nem eszik többet)

2016. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam még egy levelet írni egy Toyota szervizesnek, hátha ad valami tippet, de félek tőle, hogy nem úszom meg a szervízdíjat :S


Motortartó bakra gyanakodtam én is, amíg meg nem láttam a fogyasztásmérő állását...


Kíváncsi leszek, hogy mi a baja és hogy mennyibe fog fájni... Minden esetre asszem holnap reggel hideg lesz motoron :(

2016. szept. 26. 18:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként úgy tudod eldönteni hogy jár-e az összes henger,ha alapjáraton egyesével lehúzod a gyertyapipákat.

Ha valamelyik hengernél lehúzod,és ott nem történik semmi változás,akkor az a henger nem jár,és akkor gyertyakábel/elosztó/befecskendező gond van.


Viszont ehhez nem jön rosszul egy nagyfeszültségű védőkesztyű.

2016. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!