Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy ilyen kereszteződés...

DJozso kérdése:

Adott egy ilyen kereszteződés (nálunk több is van) 1 link És mondjuk ebben a kereszteződésbe így érkezünk: 2 link Mi az áthaladás sorrendje, ha nincs jobb kéz szabály?

Figyelt kérdés

link:

[link]


link:

[link]


2016. szept. 25. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsobbseg adas kotelezo tablat nem tudom itt hogy kell ertelmezni, de ha kep szerint eszakrol delre tarto uton van, akkor az a 2.-es mehet eloszor ugyanis jobbkez szabaly van.


Felteve hogy ugyan olyan rendu ut mindketto.

2016. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A rajzodon a jobb-kéz szabályt kell alkalmazni.
2016. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor is ha az 1. gépjármű folyamatos egyenes útja során, csak ennél az egy kereszteződésnél nincs mind a két betorkoló útnál elsőbbség adó tábla? Kedden vizsgáznék motorra és ez a kereszteződés vizsgaútvonalon van. Fontos lenne pontosan tudni, érteni.
2016. szept. 25. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendőr-lámpa-tábla-jobbkéz-kanyarodási szabályok. Ezek közül itt melyiket látod?
2016. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Köszönöm.
2016. szept. 25. 22:12
 6/9 anonim ***** válasza:

"csak ennél az egy kereszteződésnél nincs mind a két betorkoló útnál elsőbbség adó tábla"


Elképzelhető, hogy valaki elvitte a MÉH telepre a táblát, de teljesen mindegy, hiszen mindig az adott forgalmi rend a mértékadó.


Lehet, hogy pont ezért az apró hiányosság miatt vezet erre a vizsgaútvonal!

2016. szept. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg pont ezért megy erre az útvonal, viszont ha most lesz a vizsga akkor már számtalanszor jártál erre az oktatóval, eddig, hogy nem merült ez fel?
2016. szept. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fűútvonalon haladsz, akkor illik, de nem kötelező minden kereszteződést egyformán szabályozni. Tehát ahogyan haladsz lehet akár ez is: maci, maci, maci, stop, semmi, maci, semmi, semmi, maci stb.

Tehát minden kereszteződést úgy kell megközelíteni, hogy meg tudj győződni az elsőbbségedről.

A rajzolt szituációban a jobbkéz-szabály szerint a 2. járműnek van elsőbbsége.

2016. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! Az, hogy jártam erre az oktatómmal azt inkább hagyjuk... Nem tudom máshol hogy működik, de nálunk kicsit "hanyag" az az egy oktató aki motorosokat oktat(hat), ráadásul én B125-re megyek, ami nem is olyan nagy biznisz (neki), ami nagyon látszik a "foglalkozáson". Ezért próbálok tájékozódni minden féléről.
2016. szept. 26. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!