Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A turbós benzines autók nem...

A turbós benzines autók nem szoktak "fütyülni"?

Figyelt kérdés

A dízelautóknál,hallani egyfajta "fütyülést", amikor például kereszteződésnél fordulnak ki és gyorsítanak.


Különösen a Volkswagen TDI-k, meg a Ford TDCI-knél hallatszik.


A turbós benzineseknél van ilyen?



2016. szept. 27. 19:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha már erősen hallható a turbú fütyülése, visítása, az nem jó jel. Akkor már a végét járja.

Nekem dízelem van. Fütyülést csak akkor hallok, ha nagyon figyelek rá, akkor is csak halkan, nem feltűnő módon. Azt viszont nagyon szeretem, mikor gyorsításkor nagyobb gázt nyomok, és váltásnál ahogy elveszem a gázt szusszan egyet az autó. Eddig nem gondoltam bele, de tényleg olyan tüsszentésszerű hangja van. De ezt is csak lehúzott ablaknál hallom. (Minden gyári, semmi nincs utólag belebarkácsolva, motor, turbó még bontatlan.)

2016. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"a lefújószelep nem fütyül"


Hát pedig szerintem, meg még sok ember szerint az márpedig fütyül, mikor elengedi a nagy adag levegőt.

2016. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
márpedig akkor rossz a fületek:)
2016. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!