Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto sebessegvalto rudazat...

Auto sebessegvalto rudazat hiba csak menet kozben vagy allo helyzetben is reccsenest okoz valtaskor?

Figyelt kérdés
Ha csak menet kozben csinalja, akkor szinkrongyurun kivul meg mi lehet? Kulissza vagy valto tarto bak okozhat ilyet? Mazda 626 1996
2016. szept. 30. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
A kuolung rendesen kiemel? Nekem Fiat Tempránál volt ilyen hiba. A kuplungon állítottam, hogy a pedálút fele alatt valamivel kezdjen el kiemelni, és megszűnt a hiba. Állítás előtt a trepnin át kellett nyomjam a pedált, hogy egyáltalán kiemeljen.
2016. szept. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rudazat hiba az esetek max 1%-ban szokott elofordulni,es az akkor sem recsegesben jelentkezik!

Jelen esetben kuplung gond lesz szinte boritekolhato!

2016. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Rudazat hiba az esetek max 1%-ban szokott elofordulni,es az akkor sem recsegesben jelentkezik! "


Ezt már említettük neki vagy két hete is, de ő a váltórudazatot akarja állítgatni, mert biztos nem lehet egy 20 éves váltónak baja... :D

2016. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kuplung vadi uj
2016. szept. 30. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attol hogy uj meg lehet rossz!
2016. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. A Temprát úgy vettem, hogy a kuplung, csere után, szinte null kilométeres volt, és mégis recsegett sebességváltáskor. A szerelő úgy állította be, hogy a pedálút alsó negyede alatt emelt ki, ami nem elég. Állítottam rajta, hogy a pedálút fele és alsó harmada között kezdjen dolgozni, és egyből megszűnt a recsegés. Próbálj meg elszakadni a rudazattól, és nézd meg a kuplungot! Ha Neked nem elég, hogy itt többen is a kuplungot írtuk hibaforrásnak, és okosabbnak gondolod magad, akkor felesleges fárasztani azokat, akik segíteni próbálnak.
2016. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kkalman


Az előző kuplunggal is ezt csinálta, épp azért volt a kuplungcsere. Szerinted mennyi az esély arra hogy a régi kuplung és az új is ugyanúgy rosszul van beállítva?

2016. okt. 1. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég sok. Kezdésnek próbáld meg, hogy állítasz a kuplungon. Ha az nem hoz eredményt, akkor lehet elkezdeni a hibaforrást máshol kezdeni. Akkor is nagyon kevés az esélye a rudazat hibájának, inkább a szinkrongyűrű környékén kell kutakodni. Ennek a kiszűrésére jó módszer a dupla kuplungolás, feltéve, hogy ismered.
2016. okt. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!