Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szlovákiában jellemző, hogy...

Szlovákiában jellemző, hogy nem állítják meg a magyar rendszámú autósokat a nyelvi nehézségek miatt?

Figyelt kérdés

Nekem egy ismerősöm mondta, és az utóbbi időben gyakran járok ki.

Egyszer mikor mentem át a hídon sötétben, kiállt a rendőr, és ahogy közelítettem szépen ment le az útról, és mutatta,hogy menjek tovább.(gondolom addigra vette észre a rendszámot)

Visszafelé ugyan így a hídnál várakoztam, és láttam,hogy csak és kizárólag szlovák rendszámú autókat intenek le.

Aztán múltkor csak megállítottak, de alig tudott magyarul.

Mondta,hogy "úti ellenőrzés", odaadtam neki mindent.A forgalmira meresztette a szemét, aztán viszonylag gyorsan visszaadta.

Adott egy szondát, megfújtam, egy pillanatig nézte, aztán mondta,hogy viszlát.

Körülbelül fél perces intézkedés volt, és a legtöbb idő azzal ment el,hogy odahozta a szondát.

Tapasztalatok/hallottak?


2016. okt. 1. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megszegel egy közlekedési szabályt és amiatt kell, hogy megállítsanak akkor meg fognak állítani.


Ha csak sima közúti ellenőrzés történik előfordulhat, hogy továbbengednek.

2016. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És vannak azok a történetek, amelyek arról szólnak, hogy a magyar rendszám miatt állították meg...
2016. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Számomra is azért furcsa a történet, mert a legtöbb országban pont a külföldi autókat szedik ki.
2016. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyelvi nehézségek észak felé haladva növekedhetnek.

Egy poprádi rendőr nagy valószínűséggel nem tud magyarul, de egy rimaszombati esetében kizárt.

Ha valami számíthat, az a macerás behajtás. Nem tudom, náluk van-e olyan, hogy helyben fizetsz. Azzal nyilván nincs, gond, de utólagos behajtás esetleg többe kerül, mint maga a bírság.

Algériában aránylag kevés magyarul beszélő rendőr van, de ha büntetni akar, akkor ez nem lesz akadály. Szóval a szlovákoknál sem hinném, hogy a nyelvtudás szempont lenne.

A minap Kolozsváron kértem segítséget parkoláshoz. Az illető nem tudott, csak románul. Én csak magyarul beszélek. És nagyon jól megértettük egymást, mi civilek.

Akárhogy is nézem, ez nem lehet akadály.

2016. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!