Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell figyelembe vennem ha...

Mit kell figyelembe vennem ha hátra szeretnék hangszórót betenni és szeretném hogy hangzásban passzoljanak az elsőkhöz?

Figyelt kérdés
Hátul még ratyi gyári van, elöl pedig tipusspecifikus gladen one 165 bmw e46 hoz.
2016. okt. 1. 14:06
 1/3 dirtboy ***** válasza:

sehogy sem lesz ugyan olyan hangja mivel más ajtóban van,más helyre szól,és hozzád képest is más szögben szól.

ezek mind bele szólnak a hangszóró hangjába illetve az akusztikába hogy miként hallod.

hangminőségre épülő autóhifiknél nincs hátul hangszóró,csakis elől.

egyrészt a fent felsoroltak miatt,másrészt mert a távolság is bele szól,így pl egy cintányér leütés elmosott lesz mert 4 különböző távolságból érkezik a hang.

most tudom azt gondolod hogy na de a hangsebesség baromi gyors,de attól még ezt hallani,nem véletlen a házimozikban sem az időkorrekció.

az is egy ok arra hogy ne tegyél oda hogy így hátulról is hallod majd,zenét pedig ugye sztereóban előröl hallgatunk,koncerten színpadnak sem háttal állunk hanem szemben.

az autó légtere nem olyan nagy hogy egy jó első szett,akár egy kisebb teljesítményű erősítővel hajtva ne tudná bezenélni kellő hangerőn.

az első ajtót bitumenlapozd ki inkább ha még nincs meg,az sokat javít majd a gladen hangján.

2016. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lefadereltem előre és szerintem nem jó a hangzás! Nekem az tetszik amikor korul vesz a zene!

Nem szinpadrol a akarom a zenét hallani hanem benne akarok lenni! Szerintem nagyobb élmény!

2016. okt. 1. 16:20
 3/3 dirtboy ***** válasza:
akkor szerintem ugyan olyan gladent rakj oda is,legyen egyforma már akkor.
2016. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!