Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor büntetnek kismotort?

Mikor büntetnek kismotort?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat hallani a helyszíni mérőpados mérésekről.Az lenne a kérdésem, hogy mi van akkor ha 50ccm-es a motorom (a hengeren fel is van tüntetve), de ettől függetlenül simán viszi a 70-et.

Gondolom nem bírságolnak meg minden kismotort amelynek meghaladja a végsebessége a 45 km/h-t.

Hallottam olyat is, hogy a kipufogógázból is meg tudják mondani a hengerűrtartalmat, bár ez nem tudom mennyire igaz.



2016. okt. 3. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Katonai műholdak abból megmondják, ahogy a motor hangja rezgeti a levegőt.
2016. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

érdekes felvetés..


azt megnézném, hogy egy segédmotoros nyalókát a Felügyelet méricskél.Amúgy az én pedálos 49ccm-es Steyr-Puch-om nyélgázon nyolcvan. Hogyan is bírságolnak meg? mert a sebességnek több összetevője is van(ha bíróságra kerülne az ügy)

-kérem biztos úr, én csak negyven kiló vagyok, aztán 100-anitro+ tankoltam, kicsit keményebb a gumi is, úgyhogy a hátszél segítségével jött ki a hatvan..-hogy? hetvenet teccett mondani?- ezt írásba adná? -ötezer bírság ellenében? -ok. megbeszéltük..és hol a rendszám, vagy bármi amivel azonosítni teccik?

2016. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha-ha. Értelmes, építő jellegű hozzászólásokra várok.
2016. okt. 3. 19:01
 4/15 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek szántam.
2016. okt. 3. 19:02
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is az ilyen változók miatt nem értem a pontos helyzetet.
2016. okt. 3. 19:04
 6/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igaz amit írtam. De látszik nem értesz ezekhez csak motorozgatni tudsz a felfúrt hengerekkel meg leszólni a másikat.
2016. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Mostanában sokat hallani a helyszíni mérőpados mérésekről."


Igen ez így van!

Németországban.

Náluk van egy moped kategória, ami max. 25 km/h sebességgel mehet, de ezeket szokták megchippelni a srácok, és rájuk szálltak a rendőrök.


Mellesleg az autóm végsebessége 198 km/h, ez benne is van a gépkönyvében. Ha lemérnék tesztpadon és meg akarnának bírságolni, akkor igen nagyon kiröhögném őket! Bár az is igaz, hogy amelyik smkp. 45 km/h-nál gyorsabban képes menni, az már nem segédmotor a jogszabályok szerint.

2016. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan ezért nem értem a logikát abban, hogy miért a maximális sebesség van korlátozva. A teljesítménykorlátot természetesen megértem.
2016. okt. 3. 20:24
 9/15 A kérdező kommentje:
1. Kommentelő: Bocs, én kérek elnézést. Akkor küldj légyszíves valami cikket ahol erről írnak.
2016. okt. 3. 20:29
 10/15 anonim ***** válasza:
A szabályozással van a baj. A 45 km/h egyszerűen nonszensz, bármilyen huszonéves, lefingott, konténeres robogó is tudja a 60-as végsebességet. A gond viszont azzal van, hogy rengetegen használnak 125-ös vagy annál is nagyobb robogókat segédmotorként. Valóban igaz a mobil mérőpados sztori, Székesfehérváron volt a legutóbbi akciója a szervnek, ha jól emlékszem, 40 esetből 14 alkalommal állapítottak meg szabálysértést. Egyre inkább úgy néz ki a helyzet, hogy a segédmotorokra is be fogják vezetni a kötelező műszaki vizsgáztatást és a rendszámozást.
2016. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!