Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor büntetnek kismotort?

Mikor büntetnek kismotort?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat hallani a helyszíni mérőpados mérésekről.Az lenne a kérdésem, hogy mi van akkor ha 50ccm-es a motorom (a hengeren fel is van tüntetve), de ettől függetlenül simán viszi a 70-et.

Gondolom nem bírságolnak meg minden kismotort amelynek meghaladja a végsebessége a 45 km/h-t.

Hallottam olyat is, hogy a kipufogógázból is meg tudják mondani a hengerűrtartalmat, bár ez nem tudom mennyire igaz.



2016. okt. 3. 18:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem is a rendszám, hanem a műszaki vizsga és forgalmi tényleg szükséges lenne. Viszont a kis elektromos

motorokra is. Persze nem a lenyúlás kategóriába tenni,

hanem korrekt módon megvalósítani.

A 45 km/h vicc, 15 éve a Yamaha 50 cm3 robogóm is tudta

a 60-at (tesztelve két személy (össz 200kg) alatt).

2016. okt. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én is a székesfehérvári akció adatai miatt gondolom, hogy nem is annyira a végsebességet, hanem a teljesítményt mérik. Ha a sebességet mérnék szerintem 40/40 motorral lett volna probléma.
2016. okt. 4. 05:27
 13/15 anonim ***** válasza:

"Valóban igaz a mobil mérőpados sztori, Székesfehérváron volt a legutóbbi akciója a szervnek, ha jól emlékszem"


A hír igaz, csak épp egy ilyen mérőpadokat gyártó cég akciója volt, aminek keretében a rendőröknek mutatták be a dolgot. Tudomásom szerint csak teszt volt, nem bírságoltak.

2016. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A cikkben az is benn volt, hogy 14 esetben indítottak büntető eljárást, szóval szerintem bírság is volt.
2016. okt. 4. 16:21
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van. Nem bírságoltak, feljelentést

tettek. Annak pedig pénzbüntetése van, és jóval nagyobb

tétel. :)

2016. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!