Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionokban az éjjeli állófűté...

Kamionokban az éjjeli állófűtés mennyire tudja felmelegíteni a fülkét igazi nagy hidegben?

Figyelt kérdés
Tehát ilyen mínusz 20 C-nál is megfelelő, komfortos a fülke hőmérséklete?
2016. okt. 4. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Vegyes, márkája válogatja, de igen, felfűti. Szerintem a legjobb fűtése a DAF - nak van, abban szinte szaunázni lehet.


Ha jó állapotban van az akkumulátor, feltekered csutkára, had szóljon. Ilyenkor azonban több áramot is fogyaszt, hajnalban érdemes ránézni a akku töltöttségére, és ha szükséges, berúgni a motort. Én ugyan koránkelő vagyok, a reggeli pisi után ellenőrzöm hány volt maradt, de jellemző kép téli vasárnap reggeleken, amint jó alvókájú kollégák indítókábellel a vállukon zarándokolnak körbe a parkolóban, valaki bikázná - e be őket, mert lemerültek. Persze senki nem akar belemozdulni a pihenőbe.


Extrém hidegben viszont, olyan -25 alatt nem szoktuk hosszabb időre leállítani a motort, akkor bizony ketyeg egész éjjel.

2016. okt. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
pont akkor eszik több áramot, ha kicsire állítod és ki-be kapcsolgat, ahogy izzít a kályha akkor eszi a legtöbbet. A Dafnak elvileg jó a fűtése, több helyen is fúj, a Volvo csak bal oldalt fűt, aki ott ül esetleg már kisgatyában van aki jobb oldalt meg befagy a pcsája, a lábáról nem is beszélve, a Scania jobb oldalt derékra fúj, ott is fázik az ember lába szóval változó. Ha alszol és hideg van akkor az összes tud kellemes meleget csinálni, de ha célzottan fázol pl a lábad, akkor baj van :D Én a Volvoban kezdem unni hogy deréktól felfelé izzadok lefelé meg lefagy a lábam de viszont este ha fázok alváskor benyomom és jó meleg lesz de a takaró amúgy is melegít mindent
2016. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igy ahogy már leirták , a DAF fűtése első osztályú. Én voltam Moszkvába (-30 fok) is vele ,tökéletesen meleget tartott .

De a VOLVÓ fűtése (-18 fok) volt és fáztam benne, az egy szar gyenge valami. Persze a DAF fülke az elven szigetelve körbe rendesen, és 3500 wattos a kályhája.

A Volvó szigeteletlen, 1800 wattos a kályha.

2016. dec. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 omadjoe ***** válasza:
100%

Akkor en irnam a Merciet:

Roviden: sz@r! Hosszabban: nagyon sz@r!

Kulso homerseklet 0 fok felett van, tud futeni. Gatya riaszto.

De -7, -9 foknal hidegebb van meg lehet fagyni a fulkeben. Sot! Valamikor elfagy a kalyhanak a gazolajcsőve.


Ivecohoz is volt szerencsem telen. Az jol fut, csak rengeteg energiat megeszik az allo futes, mert nem csak a fulket, hanem a motort is futi.

2017. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!