Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulásnál meddig kell kb...

Elindulásnál meddig kell kb felengedni normál esetben a kuplungot? 1.6 vw motor 102 Le,75 kw

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen fel kell engedni.

Miért, mire gondoltál, csúsztatott kuplunggal kimenni a világból?

2016. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem kb a kuplung 2/3ad,3/4 részénél indul el a kocsi pici gázzal .És sokalltam. Azt hittem kb a felénél a kuplungútnak már rákap a motor. Bepánikoltam,hogy rossz a kuplungom,ennyi. :)
2016. okt. 4. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy legyen meg legalább 5 mm holtjáték.

Meg hogy az alján kiemeljen rendesen.

Egyébként autófüggő. Mentem olyannal is ami az utolsó 20%-ban kezdett fogni, azt nagyon tré volt vezetni, de tökéletesen működött, nem is csúszott semmi.

Meg mentem olyannal corradoval is, ami rendesen kiemelt, de ahogy elkezdtem felengeni, már fogott is.

Ez a két véglet. De eközt volt nagyon sok autóm, de mind valahol másképp működött. Sőt, kuplungcsere után is megváltozott valamelyik, amikor még a tárcsára kis maszekok mókolták rá a kopóbetétet.

2016. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak mert ma tapasztaltam,hogy mintha fentebb fogna a kuplung,mint tegnap.Attól féltem,hogy cserélni kell,de mintha egyszer kb középen fogna,egyszer meg fentebb.. De lehet ezt már csal én képzelem be,mert lehet eddig is ugyan ott fogott,mint most,csak nem figyeltem rá... 2 napos a kocsi....
2016. okt. 4. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!