Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek használtautó...

Mire figyeljek használtautó vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Most tervezek a hétvégén autót venni, és picit meg vagyok tőle ijedve, mert első autóm, és igazából elég keveset értek hozzá. Eredetileg jott volna velem egy autó szerelő, de mivel elég messze van az autó, így nem vállalja. Szóval a kérdés hogy mit nézzek meg alaposabban mielőtt megveszem? Lesz egy tesztvezetés is, ott kb 10 kilométert fogok vele vezetni mielőtt kifizetem, úgy gondolom annyi alatt lehet tesztelni az autót. Utána pedig haza fele 350km. (Amire kapok garanciát, hogy az autó probléma mentesen haza fog hozni)

2016. okt. 5. 06:03
1 2 3 4 5
 11/43 veterán vas ***** válasza:

Van itt pár kérdés:

1. Miért jó hogy az ország másik végéről vásárol valaki autót? Főleg, ha első autó, értsd, nincs gyakorlata a leendő tulajnak.

2. Hogyan "tesztel" az, akinek az lesz az első autója és saját bevallása szerint "igazából keveset ért hozzá"?

Nincs típusismeret, nincs vezetési rutin, idegen a helyszín, hogyan és milyen jelek alapján értéskeli az autó viselkedését? Ezt nem tesztnek, talán próbálgatásnak, de leginkább az autóval való ismerkedésnek hívhatjuk. Semmiféle műszaki értékelésre nem alkalmas.

3. "Garancia" haza útra. Na ez a legszebb.

Hogyan képzelted? Ad egy papírt, hogy tuti 350km? :(

2016. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
A kerdesed meg a kommenteid alapjan szerintem arra figyelj,hogy el se menj megnézni ezt az autót!Főleg ne egyedül......ugyanis auto vasarlasnal nem art egy kis műszaki érzék meg talpraesettség......a kis alatt többet értek mint ami a kerdesből meg a kommentedből sugárzik..
2016. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

ugye nem ez az ?

[link]

2016. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
De ő az
2016. okt. 5. 14:23
 15/43 anonim ***** válasza:
ő? ez egy autó ! :) ne szeress bele egy kép alapján. Én el sem mennék megnézni a ki tudja hol sufnituningolt, de természetesen nagyon minőségi módon, 1.3-as motorból 130 lóerőt kihozó, szépen fényezett és lakatolt 400 ezre autót. Tipikus boyracer kocsi. megírta az ember, mik a hibái ?
2016. okt. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Komolyabb hiba nincs. Legalább is nem említette.
2016. okt. 5. 14:34
 17/43 A kérdező kommentje:
Egyébként miert ne mennék el?
2016. okt. 5. 14:35
 18/43 anonim ***** válasza:

Ezt a tróger xart akarod megvenni?! (már bocsánat)


Ez az igazi tipikus hülyegyerek boyrészer kocsi. Attól eltekintve, hogy a fényezés biztos, hogy a körbetörés miatt kellett (tippre az eleje volt telibe törve, azért nyúltak a motorháztetőhöz) igazi minden xarból ami kéznél volt sufnituninngolt gányolás. Belsejéről azért nincs kép, mert meg sem meri mutatni...


Ha te ezért 350 méternél többet vagy hajlandó utazni akkor szerintem nincs nagyon miről többet beszélgetni.

2016. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Küldött kepet a belsejéről. Csatolhatom akár. Én nem tudtam bele kötni.
2016. okt. 5. 14:40
 20/43 A kérdező kommentje:
Valaki fejtse már ki nekem mi ez a hozzá állás.. nem értem miert kell rögtön leszólni
2016. okt. 5. 14:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!