Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rejtélyes ködlámpák! Miért...

Rejtélyes ködlámpák! Miért nem működnek?

Figyelt kérdés
Peugeot 206 típusú gépkocsim első és hátsó ködlámpái nem akarnak világítani! Biztosítékok rendben, csatlakozók, izzók rendben, a műszer szerint leadja a feszültséget! helyzetjelző, tompított, reflektor, tolató, minden más működik, ködlámpa se elöl, se hátul. Tippek?

2016. okt. 5. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a foglalatoknál mérnék feszt.Amennyiben megvan a 12V és az izzók is jók akkor a fizika jelenleg érvényes szabályai szerint annak bizony világítani kell.
2016. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem. lehet valami elkerüli a figyelmem én sem értem. Lehet a kapcsolónál van a gond? Nem gondolnám, jó állapotban van, nem szívesen szedném szét. Mindenesetre köszi a tippet.
2016. okt. 5. 18:59
 3/11 anonim ***** válasza:

"a műszer szerint leadja a feszültséget"

Hol? Mert a kapcsolónál eszerint nem nézted, az izzóknál eszerint nem nézted...

2016. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert nincs köd :)
2016. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100% biztos, hogy jók a biztik? És azt is megnézted, hogy a ködlámpa bizti bent is van a helyén? ;)
2016. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Lehet a kapcsolónál van a gond?"


Lehet,de mint írtam a hibakeresést visszafelé kezd el.

Izzó-foglalat-vezetékelés-.....stb.

2016. okt. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hogy pontosítsak: a hátsó ködlámpát kiszedtem a lökhárítóból és lehúztam a csatlakozójáról. A csatlakózóban mértem, mi szerint leadta a 12V-ot! Az izzót külön kipróbáltam, de raktam a foglalatba másikat is. A biztosítékokat a minap átnéztem amit kellett kicseréltem, külön a ködlámpa biztosítékát is próbáltam több féle ugyanakkorával is. Azt látom a rajzon, hogy az első és hátsó ködlámpákat külön biztosítékok vezérlik ez is oké, de hogy se elsők, se hátsó nem működik...
2016. okt. 6. 07:59
 8/11 anonim ***** válasza:

"A csatlakózóban mértem."

Akkor a csatit dugd vissza és mérd meg az izzó foglalatnál.

2016. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet hülye kérdés, de hogy nézted?

Arra gondolok, hogy az én autómban se lehet önmagában a ködlámpát kapcsolni. Ha benyomom a gombját, szimplán nem kapcsolódik fel. Ha a tompított (vagy legalább a helyzetjelző) fel van akpcsolva, akkor megy a ködlámpa is. Gyárilag ilyen.

2016. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha benyomom a gombját, szimplán nem kapcsolódik fel."


A gyári bekötés bizony mindig így van.. :-) viszont akkor nem is lesz 12V a lámpa csatijánál...

2016. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!