Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi 170 km-re melyiket...

Napi 170 km-re melyiket érdemes? LPG, CNG vagy Benzin? Dízel nem érdekel! (van kifogyasztású benzines kocsim)

Figyelt kérdés
Kocsim jelenleg benzinből 100-on 4 liter fogyaszt, érdemes-e cng-síteni vagy lpgsíteni?
2016. okt. 5. 21:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

4,6liter az a 4 pardon.

dízelbe is tudok olyat ami 3,5-4 között fogyaszt, de Vannak horror áron kisebb fogyasztású autók is...

2016. okt. 6. 13:44
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerint titok, hogy milyen autóról van szó?


Egyébként nem lehetetlen benzines kocsival a 4,6-os fogyasztás, csak speciális körülmények kellenek hozzá (tehát még csak nem is NDEC ciklus, hanem annál is jobb).


Nekem egyszer sikerült 2107-es Ladával 300 km-en 6,5 literes átlagot csinálni: 30 fok melegben egy indítás és egy megállás autópályán 2 fővel, kevés csomaggal, 80 km/h utazóval. Így kijöhet a 4,6 is egy modernebb kocsival. És mivel napi 170km-t írt a kérdező, gyanítom, hogy neki is kb 2x85km egyenletes tempóval jött ki az átlaga.


A lehurrógóknak pedig: ha valaki ilyen sokat ingázik naponta (éveken át), akkor nagyon nem mindegy, hogy 4,6l benzint vagy 5l gázt fogyaszt, utóbbít majd féláron. Tessék kiszámolni kalkulátorban!

2016. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Egyébként nem lehetetlen benzines kocsival a 4,6-os fogyasztás, csak speciális körülmények kellenek hozzá"


A speciális helyett ideálist mondanék.Csakhogy a mindennapi közlekesésben valós életszerű körülmények vannak,gyorsítás,fékezés,előzés,megállás,hidegindítás,üresjárat..stb.stb..Ráadásul egy adott útszakaszból még butaság lenne ÁTLAGOT számolni.Lehet,hogy meg lehet tenni ideális körülmények között(és egy dinnyés IFA tempójával)4,5l körül 100km-ert,de ha a havi tankolt üzemanyagot és a lefutott km-t visszaszámolod majd legalább 1l több fog kijönni. :-)

2016. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Néztem autót, 100ezer(behozatal)+ 150-250 eur a sima benzines, egyet találtam ami lpg-s de az 850 volt. Annyival meg nem fog 2 év alatt kevesebbet fogyasztani mint amennyivel olcsóbb, nem fog visszajönni az ára.

Egyébként a benzines az ford ka, a dízeles kis fogyasztású meg ford fiesta 1.4 tdci mk6...

Benzines fiestával is sikerült öregemnek kihozni 5 literes átlagot, de ott 100-on fix fordulatszámon ment neki a motor :) Ja és ezt hosszú távon csinálta. 4,5 is ki jött neki egyszer, akkor 90-el ment folyamatosan 5.be.

sajnos az alkohol meg nem éri meg, azt is néztem.

2016. okt. 7. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!