Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mely opciók, felszereltség...

Mely opciók, felszereltség nélkül érdemes autót venni?

Figyelt kérdés

Néztem a használtautó bővített keresőjét és rengeteg dolgot sorolnak fel.

Műszaki felszereltségnél olyanokat látok, hogy chiptuning, a kényelmi felszereltségnél, a különféle kárpít üléseket találom (én a műbőrre esküszöm), de gondolom, hogy egy ülésfűtés már nem egetrengetően nagy elvárás.

Biztonságnál én amondó vagyok, hogy a beépített gyerek ülésén kívül, szinte mindent bele tennék, de ahogyan egyre többet pipálok ki, úgy lesz, sokkal kevesebb a találati arány.

Hi-fi és multimédia: itt nincs túl nagy igényem (sőt! A beépített multimédiából csak a hangszórók kellenek, a többire még ott lenne egy okostelefon, vagy egy tablet, bár én csak szimplán zenét hallgatok, miközben figyelem az utat).

Az egyebeknél meg... jól látom, hogy tekert kilométeróra is benne van? Hol van erre igény? Mert az ilyentől én inkább tartanék. Az hogy hölgy tulajdonostól van, az meg nekem nem számít (mindegy, ki vezette, ha jó sofőr, akkor nem érdekel a neme), de nem dohányzóként (és full allergiásként), a nem dohányzó az alap (tényleg! Volt ennél átverés? Mert számomra kicsit sok autó van belőle, de ahogyan nézem, szalon autók is benne vannak).

Nekem az a fontos, hogy jól kormányozható legyen, szinte minden úton jól menjen, ne pörögjön ki, de elsősorban városban használnám, emiatt a terepjárókat kerülném (a városi terepjárók jöhetnek, de az elvileg nem egy igazi kategória) és mindenképpen, minimum 4 üléses legyen.


2016. okt. 4. 02:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénz kérdése. Én csakis a fullextrás kivitelt ajánlom.

A házilag barkácsolt hifi már felejtős, az általában csak ront az autó komfortján.

Sok légzsák(függöny is) az reménytkeltő.

Az én szempontom még az automata váltó. Nem a szekvenciális, hanem a hidraulikus.

(Akkor fullextrás igazán)


A hirdetéek a mindenáron eladni szándékot szolgálják zömmel, egy része nemigazán fedi a valóságot.


Megnézed a kiszemelt kedvencet, aztán a gúgli totalkar tesztjét elolvasod.

Ettől többet ember nem tud segíteni.

2016. okt. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez pusztán elméleti eszmefutattás. Használ autónál nem hinném, hogy úgy kell keresni, hogy bepipálsz 80 extrát és nézed mit dob ki a kereső. Egyrészt, mert jó eséllyel nem találod meg pont az a kombinációt ami neked kell, de még valószínűbb, hogy a futószalagon feltöltött hirdetések pontatlanok és kikerül a listából a jó autó, a mindent kipipáló, valóságban gyengébben felszerelt kocsi ottmarad.


Én úgy csinálnám, hogy azokat a főbb paramétereket adnám csak meg ami mindenképpen kell, pl klíma, üzemanyag, évjárat, teljesítmény stb stb (minden kocsi gyakorlatilag már ISOfixes a gyereküléshez pl), aztán válogatnék.


Az én példámmal élve: Anno tudtam, hogy 1 millió alatt akarok dízelt, lehetőleg 100 lóerő felett, klímával, manuális váltóval. Ennyi volt a paraméterezés, ugye egyértelmű, hogy ebben a kategóriában VAG TDI esetleg Isuzu Astra. A Bertone coupe tetszett, 1 darabot árultak akkor az országban, elmentem megnézni, irreálisan magas volt az ára az állapothoz képest, így maradt az előbbi. A rípusok közül már egyértelmű volt, hogy a Golf IV kell nekem, így elkezdtem azokat keresni. Másodikat megvettem amit néztem.


Persze, ha neked mondjuk 5 milliód van használt autóra, akkor egyrészt elgondolkoznék egy újon, másrészt ha szűk a kínálat a kiszemelt típusból akkor nézegetnék német oldalakon is.

2016. okt. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek, hogy hogyan érdemes keresni a használtautók közül.
2016. okt. 4. 07:59
 4/4 anonim ***** válasza:

A hahu-ra gondolsz? Ott a tekert órát csak poénból tehették bele. A kereskedőtől/kereskedő ne keressen pipa asszem még mindig hiányzik. Meg a sofőr neme tényleg nem oszt vagy szoroz de még az se hogy mi volt a foglalkozása.

Az oldal meg le van maradva 5 évvel:

A jófogásnak és sok más oldalnak hozzá képest fejlett belső kommunikációs rendszere van. Telefonhívás és emailezés nélkül adtam már el és vettem is egy rakat dolgot (autót is) a jófogáson úgy hogy a belső üzenőn keresztül mindent letisztáztunk néhány üzenettel (autó esetén nyilván volt személyes kipróbálás és átnézés is a végén mert én nem szoktam telefonpszichiátert játszani és az autóra vagyok kíváncsi nem az eladó lelki világára: az autó nem hazudik).

Ami hasznos az autóhatározó a típushibákkal és visszajelzésekkel.


Én őszintén megmondom hogy nem szűkítem ennyire mert így is sok autónál van kummantás. Megnézem a rendszámot vagy inkább az alvázszámot és leinformálom. Ezzel már ki is dobáltam a listán lévő autók nagy részét. A kevés maradékot meg akár meg is tudom nézni személyesen is. Ha van egy számomra tökéletes használtautó de hiányzik valamilyen extra akkor azt legfeljebb utólag beszerelem vagy beszereltetem. Kivéve néhány bonyolultabb dolgot mint pl a klíma. De navi meg bőrülés vagy gyári xenon szerezhető utólag majdnem minden autóba amit árultak ezekkel az extrákkal.

2016. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!